0

Kondicionieriai

Norint komforto namuose ar darbo vietoje ištisus metus, reikalinga kokybiška klimato kontrolės technika. Oro kondicionieriai – vienas iš pagrindinių šios technikos įrenginių, galintis pagal poreikį šildyti ar vėsinti orą bet kurioje patalpoje. Ermitažas.lt elektroninė parduotuvė siūlo jums patrauklia kaina pirkti namams ar biurų bei net komercinėms patalpoms tinkančius mobilius ir sieninius: CAMRY, ELIT, WHIRLPOOL, ELECTROLUX, SHARP, BLAUPUNKT ir kitų gamintojų kondicionierius.

Rodyti:

tik_internetu
Oro kondicionierius Blaupunkt BAC-PO-1111-E06U, 3.2 kW / 2.9 kW, 3200 W
Įprasta kaina
574,31 €/vnt

Patogūs prekių filtrai bei išsamiai išdėstyta informacija palengvina pasirinkimą, o jeigu esate ERMI KLUBO nariai – pažymėtus įrenginius įsigysite pigiau, nes atrinktam asortimentui netrūksta ypatingų pasiūlymų. Be to, suteiksime galimybę kondicionierių įsigyti ir išsimokėtinai, jeigu tik turėsite tokį poreikį.


Pamirškite tvankų karštį ar geliantį šaltį. Turint oro kondicionierių ištisus metus galėsite džiaugtis šiluma ar vėsa pagal savo poreikius.


Mobilus ar sieninis kondicionierius?


Asortimente rasite du pagrindinius kondicionierių tipus – mobilius oro kondicionierius ir prie sienos tvirtinamus (sieninius) kondicionierius. Abu jie turi savo unikalias charakteristikas dėl ko tinka skirtingiems poreikiams bei situacijoms.


Kada geriau mobilus oro kondicionierius?


Mobilus oro kondicionierius visada yra geras pasirinkimas, jeigu namuose reikia vėsinti tik vieną patalpą ar erdvę. Jis yra nešiojamas, tad įrenginys gali būti pastatomas ten, kur reikia, o poreikiams pasikeitus – pernešamas. Kai kurie modeliai net turi ratukus ir rankenas ir sveria nuo kelių iki keliolikos kilogramų, tad perkelti juos neturėtų būti labai sudėtinga.


Skirtingai nei sieniniams, mobiliems kondicionieriams nereikia sudėtingo montavimo. Yra tik viena detalė – oro išleidimo žarna, kurią reikia prijungti prie kondicionieriaus ir išvesti į lauką. Tačiau tikrai nėra poreikio nieko gręžti į sieną, tvirtinti, vedžioti vamzdelių.


Tenka pripažinti, kad mobilūs oro kondicionieriai, energinio efektyvumo atžvilgiu paprastai kiek atsilieka nuo sieninių. Jie gali sunaudoti daugiau elektros energijos tam pačiam plotui atvėsinti, tačiau vis tiek, daugeliu aspektų yra patogesni.


Mobilių kondicionierių veikimas skleis kiek didesnį garsą nei sieninio bloko (įprastai), tačiau tokie kondicionieriai pasižymi žemesne pradine kaina.


Kada geriau sieninis oro kondicionierius?


Sieninis arba stacionarus oro kondicionierius taip pat tinka mikroklimatui konkrečioje namų, buto ar patalpų vietoje, valdyti. Jis turi kiek kitokius privalumus ir išskirtinumus nei mobilus kondicionierius.


Sieniniai kondicionieriai (dar gali būti vadinami šilumos siurbliai oras-oras) turi būti sumontuoti į pastovią vietą. Taip užtikrinamas stabilumas valdant mikroklimatą konkrečioje vietoje, tačiau ribojamas lankstumas vėsinti ar šildyti kitas patalpas.


Tokio įrenginio montavimas yra sudėtingesnis ir paprastai reikalauja profesionalų indėlio. Reikia pritvirtinti ir sujungti ne tik vidinį, tačiau ir išorinį bloką. Jie abu turi gauti elektros maitinimą bei būti sujungti freono vamzdeliais. Be to, abi konstrukcijos turi būti tvirtai palaikomos, kad vėliau nekiltų problemų.


Visgi, sunkesnis montavimas atsiperka, nes ant sienos montuojami oro kondicionieriai dažnai taupiau naudoja energiją už mobilius. Jie taip pat gali turėti daugiau funkcijų ir didesnį galingumą, tad patalpas sušildys ar atvėsins sparčiau. Kalbant apie vėsinimą ir šildymą – visi sieniniai kondicionieriai gali daryti abu šiuos darbus, o tik dalis mobilių oro kondicionierių gali šildyti. Dažniausiai jie tik vėsina.


Buityje svarbu žinoti, kad šie įrenginiai paprastai būna tylesni, nes triukšminga kompresoriaus dalis yra lauke. Tyliausias pasirinkimas yra būtent toks.


Daugelio nuomone, sieniniai įrenginiai dažnai elegantiškiau atrodo, todėl lengviau dera prie interjero dekoro. Jie netinka tik retais atvejais, kada erdvės ant sienų tiesiog nėra. Na, o pastatomas, mobilus kondicionierius vis tiek apribos praėjimą.


Nors pradinė tokio tipo kondicionieriaus kaina gali būti aukštesnė, laikui bėgant sutaupyta energija gali papildomas išlaidas kompensuoti.


Tiek mobilieji, tiek sieniniai oro kondicionieriai turi savitų privalumų. Pasirinkimas tarp šių dviejų įrenginių labai priklauso nuo individualių poreikių, pavyzdžiui, erdvės išplanavimo, biudžeto ir pageidaujamų funkcijų. Galite pasitarti su Ermitažo konsultantais bei gauti individualias rekomendacijas pagal savo poreikius.


Pagal kokius techninius parametrus rinktis kondicionierių?


Renkantis oro kondicionierių būtina atsižvelgti į jo technines galimybes, parametrus, kad būtų galima rasti sprendimą, atitinkantį jūsų konkrečius poreikius ir vietą. Štai keletas svarbiausių techninių aspektų, kuriuos reikėtų įvertinti:


Vėsinimo/šildymo pajėgumas. Jis matuojamas BTU (British Thermal Unit) ir parodo, kaip efektyviai oro kondicionierius gali vėsinti arba šildyti tam tikrą patalpą. Didesnis BTU rodiklis reiškia didesnę vėsinimo galią. Lietuvoje labiau pažįstamas galios vertinimas (kW), tačiau naudinga žinoti ir tai, jog abu vienetai nurodys tas pačias galimybes.


Energijos vartojimo efektyvumo koeficientas (EER). Šis rodiklis bei jam artimi: SEER, COP arba SCOP rodo, kiek vėsos ar šilumos įrenginys perneša sunaudojęs 1 kWh elektros energijos. Pavyzdžiui, jei EER yra 4, sunaudojus 1 kWh elektros, kondicionierius generuos daugiau vėsos ar šilumos. Didesnis EER reiškia didesnį energijos vartojimo efektyvumą, o tai reiškia mažesnes sąskaitas už elektrą.


Rekomenduojamas patalpos plotas ir tūris. Pagal jį galima rasti, kokio dydžio patalpose įrenginys tinka. Patalpoje, kuri yra didesnė nei nurodyta lentelėje, įrenginio poveikio gali nesijausti.


Triukšmo lygis. Jis nurodomas decibelais (dB). Visada geriausia, kai lyginate kelis modelius, prioritetą teikti tam, kuris veikia tyliau.


Oro filtravimas. Kondicionieriuje naudojamų oro filtrų tipai turi labai didelę įtaką atgal į patalpą išleidžiamo oro kokybei. Pavyzdžiui, HEPA filtrai gali pašalinti nemažai ore esančių dalelių, todėl jų labai reikia būstui ar patalpoms, kur būna alergiškų žmonių, vaikų.


Išmaniosios funkcijos. Labai patogu turėti galimybę kontroliuoti kondicionierių išmaniuoju būdu, pavyzdžiui, per Wi-Fi ryšį, nustatyti programuojamus laikmačius arba suderinti jį su išmaniųjų namų sistemomis.


Dar vienas patarimas – kai perkate, ieškokite kondicionierių modelių, kuriuose naudojami ekologiški freonai, pavyzdžiui, R-32 arba R-410A.


Šių techninių parametrų supratimas padės išsirinkti namų ar patalpų oro kondicionierių, kuris ne tik tiks jūsų erdvei, bet ir atitiks jūsų lūkesčius dėl komforto ir taupumo.


Kaip tinkamai naudoti oro kondicionierių (maksimalus taupumas ir komfortas)?


Tinkamai naudoti oro kondicionierių, kad jis būtų maksimaliai ekonomiškas ir suteiktų komfortą, nėra pernelyg sudėtinga. Svarbiausia nustatyti optimalią temperatūrą ir jos per daug bei per staigiai nekaitalioti. Jei turite galimybę, programuokite termostatą pagal savo įpročius. Jis gali veikti eco režimu arba būti visai išjungtas, kol jūsų nėra namuose bei dirbti tik tomis valandomis, kai jūs būnate namie. Jeigu tikitės mažiausių sąnaudų, tai pasieksite palaikydami kuo mažesnį skirtumą tarp lauko ir vidaus temperatūrų. Ieškokite to, kas teikia komfortą, bet netuština piniginės!


Dar vienas patarimas - užtikrinkite, kad kol veikia kondicionierius, durys ir langai yra uždaryti, kad neprarastumėte vėsos ar šilumos.


Reguliari priežiūra, pavyzdžiui, filtrų valymas ar keitimas, taip pat prisideda prie efektyvaus įrenginio naudojimo.


Investavus į įrenginį su energiją taupančiais režimais ir išmaniuoju valdymu, galima dar labiau pritaikyti veikimą pagal savo konkrečius poreikius ir pageidavimus.


Ar reikia leidimų/sutikimų norint įsirengti oro kondicionierių?


Vienintelis procesas, kuriam reikia leidimų ar sutikimų – stacionarių sieninių kondicionierių montavimas. Tuo atveju, kai objekte yra bendrija ar bendrasavininkiai, reikia gauti jų leidimus tam, kad būtų galima ant sienos ar stogo montuoti išorinį bloką.


Jeigu perkate mobilų kondicionierių, be išorinio bloko namui, biurui ar butui, tai šiose patalpose, kaip kad bute, leidimai nėra reikalingi. Jų paprastai reikia daugiabučiuose, kadangi čia – namo fasadas ir stogas yra bendra nuosavybė. Tai liečia tik tuos atvejus, kai įrengiamas stacionarus monoblokinis ar split tipo įrenginys su konstrukcija išorėje.


Jeigu leidimų gauti nepavyksta, yra išeitis išorinį bloką statyti balkone arba butui priklausančioje terasoje.


Ar pavyks oro kondicionierių įsirengti patiems?


Jeigu kalbame apie mobilų kondicionierių, tada įsirengti ir paleisti į darbą patiems neturėtų būti sunku. Tačiau stacionarų kondicionierių įdiegti turėtų profesionalūs meistrai. Kadangi tai yra freoninis mechanizmas (juo teka šaltnešis) o patys kondicionieriai savo kaina yra įvertinami kaip didelė investicija, patikėkite darbą tiems, kurie gali užtikrinti kokybę. Taip nereikės nerimauti dėl ilgaamžiškumo bei gausite garantiją.


Taip jūsų kanalinis, kasetinis, ortakinis, bevėjis ar įprastas, freoninis oro kondicionierius tarnaus ilgai bei tenkins visus poreikius.