0
Titulinis
Blogas
Žolės sėjimas

Žolės sėjimas


Žolės sėjimas

Žolės sėjimas yra darbas, kuris yra būtinas, norint atnaujinti savo turimą veją ar ją pakeisti nauja. Žinoma, siekiant, jog galutinis variantas džiugintų ir atrodytų gražiai, reikia tai atlikti teisingai, atsižvelgiant į keletą esminių aspektų. Tad, jei planuojate užsiimti šiuo darbu ir jį darysite pirmą kartą, Ermitazas.lt komanda surinko visus esminius patarimus ir svarbiausią informaciją, ką reikėtų žinoti apie žolės sėjimą. Susidomėjote? Tuomet nieko nelaukime ir pradėkime!

 


Kada geriausia atlikti žolės sėjimą?


Visų pirmiausia, norint, jog žolė gerai prigytų, būtina pasirinkti tinkamą jos sėjimo laiką. Specialistai pataria, jog geriausias laikas tai atlikti įprastai yra balandžio pabaiga ir gegužės mėnuo, kadangi tuo metu dirva jau yra pakankamai šilta, o šalnų tikimybė yra maža. Šiuo laikotarpiu žolės daigai puikiai auga, jie nėra pažeidžiami netinkamų oro sąlygų. 
Taip pat veja gali būti sėjama ir ankstyvą rudenį, įprastai nuo rugsėjo pradžios iki spalio vidurio. Tokiu metu dirva dar yra įšilusi po karštos vasaros. Negana to, rudens sezonu nestinga kritulių, kas padeda greičiau sėkloms sudygti ir įsitvirtinti dirvoje prieš žiemą. Negana to, piktžolių konkurencija šiuo metu yra kur kas mažesnė. 


Kaip paruošti dirvą žolės sėjimui?


Tam, jog žolės sėjimas būtų sėkmingas, būtina tinkamai paruošti dirvą. Kad būtų aiškiau, kaip tai padaryti, štai pagrindiniai paruošimo žingsniai:

  • Išvalykite teritoriją. Pirmas darbas, ką reikėtų padaryti, tai iš teritorijos, kurioje sėsite žolę, pašalinti visas šiukšles, akmenis, piktžoles ir, jei reikia, seną žolę. 
  • Nustatykite dirvos pH. Taip pat rekomenduojama atlikti dirvos pH testą, tam naudojant specialias lakmuso juosteles. Tai leis matyti, ar dirvožemis yra tinkamas vejai augti ir žaliuoti. Įprastai jis turėtų siekti apie 6-7. 
  • Dirvožemio gerinimas. Kad pakeistumėte dirvos pH, galite pasitelkti papildomas priemones, pavyzdžiui, kalkes, kurios sumažins dirvos rūgštingumą, arba sierą, specialų dirvos rūgštintoją, kuris padidins rūgštingumą. 
  • Paviršiaus lyginimas. Kad veja būtų lygi ir joje nesusidarytų vandens sankaupų, svarbu sulyginti žemės paviršių. Dėl to įdubas rekomenduojama užpilti papildomu žemės sluoksniu, išgaunant tolygų paviršių. 
  • Dirvos purenimas. Taip pat nepamirškite gerai išpurenti dirvą prieš žolės sėjimą. Tai reikalinga tam, kad būtų pagerinamas drenažas, o šaknys geriau įsiskverbtų į dirvą. 
  • Dirvožemio paliejimas. Galiausiai, prieš sėją gerai palaistykite dirvožemį, kad sukurtumėte palankią aplinką sėkloms sudygti. Svarbu, jog dirva būtų drėgna, bet ne permirkusi. 
    Atlikę šiuos paruošiamuosius darbus, laikas imtis žolės sėjimo. 

 


Kaip teisingai pasėti veją?


Žolės sėjimas nėra toks sudėtingas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Pagrindinė užduotis – sėklas tolygiai paskleisti paruoštame dirvožemyje. Galite šiam darbui naudoti specialiai tam sukurtą sėklų barstytuvą arba tai galite atlikti rankiniu būdu. Jei matysite, jog sėklas išbarstėte netolygiai, pasitelkite grėblį ir labai švelniai jas paskirstykite. Tokiu būdu sėklas padengsite ir plonu dirvožemio sluoksniu, kas užtikrins, jog bus palaikoma reikiama drėgmė sėklų dygimui ir jos bus apsaugotos nuo paukščių. 
Kol sėklos pilnai sudygsta, labai svarbu palaikyti nuolatinę drėgmę. Žinoma, nereikėtų persistengti. Turėkite omenyje, jog lengvas laistymas visuomet yra geriau nei itin intensyvus, kadangi pastarasis gali pažeisti daigus ar net išplauti sėklas. Žolei užaugus, laistymo dažnumą sumažinkite, tačiau intensyvumą padidinkite, kad sustiprintumėte šaknis ir jos geriau įsitvirtintų. 
Taigi, jei žolės sėjimas jums aktuali tema, tikimės, jog šiame straipsnyje radote visą reikalingą informaciją. Pasinaudodami šiais patarimais, net ir nepatyrę sodininkai lengvai užsiaugins vešlią ir sodriai žalią veją. Įsitikinkite tuo patys!