0

Internetu yra bene patogiausia pirkti veržliarakčius bei jų rinkinius. Elektroninė parduotuvė Ermitazas.lt siūlo TOPEX, PROXXON, NEO, TOP TOOLS, HAUSMANN ir kitų gamintojų įrankius patrauklia kaina. Asortimente yra ir pradedantiesiems, ir labai specifinius poreikius turintiems profesionalams reikalingų įrankių, iš kurių galite rinktis. Prisijunkite prie ERMI KLUBO ir pažymėtus veržliarakčius bei kitus sukimo, veržimo įrankius galėsite įsigyti pigiau nei įprastai. Pasirinkimą palengvina tai, kad visos prekės turi savo puslapius su daug naudingos informacijos, o filtravimo bei rikiavimo įrankiai leidžia taupyti laiką. Iš karto pamatysite, kurie įrankiai yra su terkšle arba, kuris veržliarakčių komplektas turi visus jums reikiamus dydžius.


Geriau pirkti vieną veržliaraktį ar jų rinkinį?


Veržliaraktis – universalus ir dažnai reikalingas įrankis, todėl kai kas tikriausiai svarstys - ar geriau pirkti vieną, konkretaus dydžio įrankį, ar visą jų rinkinį. Atsakymas priklauso nuo jūsų poreikių.
Veržliarakčių komplektas paprastai pasiūlys geresnį kainos ir vertės santykį bei užtikrins, kad būsite pasiruošę įvairiems darbams, nes jame rasite įvairių dydžių veržliarakčius. Tai ypač naudinga, jei dirbate su įvairiomis medžiagomis, daiktais, mėgstate krapštytis prie automobilio ar užsiimate pasidaryk pats projektais.
Tačiau jei veržliarakčio reikia tik konkrečiai, pasikartojančiai užduočiai atlikti arba jei keičiate pamestą ar sudėvėtą raktą, praktiškiau ir pigiau pirkti vienetą.


Ką reiškia veržliarakčio skaičius?


Numeris ant veržliarakčio reiškia jo angos dydį, kuris paprastai matuojamas milimetrais arba coliais, priklausomai nuo naudojamos matavimo sistemos (metrinės arba imperinės) bei įrankio pagaminimo šalies. Šios sistemos tarpusavyje nesiderina, tad įrankiai nebūtinai atitinka, nes skirtumai gali būti ir minimalūs.
Mūsų regione geriau pažįstamuose veržliarakčiuose šis skaičius atitinka šešiakampės veržlės, vienos plokštumos atstumą.
Skaičiui atitikus veržliaraktis tiksliai suima veržlę ir galima ją sukti. Pavyzdžiui, veržliaraktis su žymėjimu 10 tinka veržlei arba varžto galvutei, kurios skersmuo yra 10 milimetrų.


Populiariausi veržliarakčių tipai


Nors visi veržliarakčiai gali būti labai naudingi, būtent dinamometrinis arba reguliuojamas įrankis turi ypatingą potencialą dėl savo universalumo ir tikslumo.
Dinamometrinis veržliaraktis yra nepakeičiamas tais atvejais, kai labai svarbu viską suveržti vienodai, sandariai ir tvirtai. Juo galima nustatyti tam tikrą sukimo momentą tvirtinimo elementui, taip išvengiant per stipraus arba per silpno priveržimo ir užtikrinant geriausias įmanomas sąlygas nepažeidžiant medžiagos ir paviršiaus. Dažniausiai tokie veržliarakčiai naudojami automobilių ir sunkiosios technikos priežiūros srityse.
Na, o reguliuojamas veržliaraktis yra be galo lanksčias panaudojimo galimybes turintis įrankis, nes jo grėbšto plotį galima reguliuoti, kad įrankis tiktų įvairių dydžių veržlėms ir varžtams. Dėl šio pritaikomumo, reguliuojami raktai naudojami statybos, remonto, ir santechnikos ar paprastų pasidaryk pats projektų darbuose. Toks veržliaraktis kartais atstoja ir visą rinkinį.