0
Titulinis
Blogas
Rožių priežiūra ir paruošimas žiemai

Rožių priežiūra ir paruošimas žiemai


Rožių priežiūra ir paruošimas žiemai

Tinkamai paruošus sodinimo vietą, t.y. praturtinus kompostu, suskaidytu mėšlu ar tręštu durpių dirvožemiu, rožės pamaitinamos keliems metams. Vėliau žydinčius augalus reikėtų reguliariai tręšti.

 

  • Pavasarį, nudengus rožes, tręškite azotu, kuriame yra daug mikroelementų, naudodami specialias rožių trąšas  arba mulčią su pūdytu mėšlu ar kompostu.
  • Žydėjimo metu birželio – liepos mėnesiais rožėms labiausiai įtakos turi skystos trąšos, kurios į dirvą įterpiamos paskutinį kartą laistant.
  • Antroje vasaros pusėje, rugpjūčio pradžioje, naudokite rudens trąšas, turinčias fosforo ir kalio, kurios taip pat paruošia rožes žiemai. 
  • Galima naudoti ir ilgai tirpstančias granuliuotas trąšas, kurios dirvožemiu užpilamos pavasarį ir maitina rožes visą vasarą.
  • Mulčias  apsaugo rožių paklotą nuo drėgmės, piktžolių ir yra puiki organinė trąša. Norint apmulčiuoti reikia dirvožemį padengti durpių ar pušų žievės sluoksniu ne storesniu nei 3-5 cm.
  • Genėjimo tikslas yra atnaujinti rožių krūmą. Tai yra gausaus žydėjimo pagrindas.
  • Pavasarį, balandžio pabaigoje, nupjaukite visas rudas, nudžiūvusias ir pažeistas šakas, nupjaukite žalius žiemojančius ūglius. Stiebai paliekami su 5–7 stipresniais ūgliais ir nupjaunami taip, kad ant ūglio liktų 3–5 ūgliai. Parko rožių ir aukštų krūmų nupjaunamos senos šakos ir  žali ūglių galiukai. Laipiojančių rožių nukerpam šakas senesnes nei 4 metai.

 

Rožių priežiūra ir dengimas žiemai


Jei augalai gerai peržiemoja – kitą sezoną mus tikrai džiugina žiedais. Rožėms labiausiai norisi komfortiškų žiemojimo sąlygų. Patariame, kaip uždengti rožes ir pasirūpinti šiomis gėlėmis prieš žiemos šalčius.

 

Tręšimas. Rožes turime maitinti. Be mineralinių trąšų, joms taip pat reikalingos ilgalaikės organinės trąšos komposto ar mulčio pavidalu.

 

Rudenį paruošiame rožes žiemai. Nukerpam visus žydinčius žiedus.

 

Prieš žiemą nupjaukite rožes, kad liktų nuo 20 iki 30 cm aukščio ir visiškai nupjaukite smulkius žolinius ūglius.
Karpymui reikia  labai gerų įrankių – aštrių sekatorių, sodo rožių ilgio genėjimo žirklių, siauro pjūvio sodo pjūklų, taip pat stiprių pirštinių, apsaugančių rankas.

 

Žieminė danga. Mūsų žiemomis rožės turi būti pridengtos. Tik natūralaus parko rožėms nereikia žiemos dangos. Paprasčiausias būdas tai padaryti yra eglių šakomis uždengti rožes, kai pradeda šalti.

 

Tačiau geriausiai žiemoja rožės tunelyje (oras-sausa danga), kur sukuriama stabili ir vėdinama oro erdvė. Norint tai padaryti reikės metalinių arba vielos arkų. Arkas padengiame brezentu ar kita vandeniui nelaidžia medžiaga. Uždengtos lysvės galuose paliekamos vėdinimo angos, kad augalai galėtų kvėpuoti.

 

Laipiojančios rožės turi būti atlaisvintos nuo atramų ir paguldytos į pusiau įstrižą padėtį. Po kelių dienų jas bus galima atlaisvinti nuo galutinės arkos. Atėjus šalnoms, šalnos apdengiamos eglių šakomis ar tuneliu. Į tunelį galima dėti  ir graužikų nuodus, kad pelės negalėtų kramtyti ūglių.

 

Praėjus žiemai nereikia skubėti atidengti rožes. Kovo pabaigoje vėdinimo angos tunelyje gali būti padidintos ir galutinai uždengimai nuimami tik pamažu sutirštėjus gruntui. Tai turėtumėte daryti debesuotą dieną.