0
Titulinis
Blogas
Geltona ir pilka interjere - kaip jas derinti?

Geltona ir pilka interjere - kaip jas derinti?


Geltona ir pilka interjere - kaip jas derinti?

Evelina Aleliūnienė, tinklaraščio e-interjeras.lt įkūrėja ir interjero dizainerė
 
Turbūt kažkur teko skaityti, jog 2021 metų Pantone išrinktos spalvos net dvi - geltona ir pilka. Šis spalvų institutas spalvas renka ne bet kaip, o pagal praėjusi aktualijas. Pilka, simbolizuoja susikaupimą ir stiprybę, o geltona neša optimizmo žinutę.

 

Kas be ko, aklai vadovautis tendencijomis ir kasmet keisti namus, jog juose būtų madingiausios spalvos tikrai neverta ir net neprotinga. Tačiau, jeigu jūsų interjeras neutralus arba dar tik ruošiatės įsirenginėti naujusnamus, bet trūksta idėjų, kokią pagrindinę ir akcentinę spalvą naudoti, galbūt pastarasis derinys bus atsakymas? Tačiau, jeigu jūsų interjeras neutralus arba dar tik ruošiatės įsirenginėti naujus namus, bet trūksta idėjų, kokią pagrindinę ir akcentinę spalvą naudoti, galbūt pastarasis derinys bus atsakymas?

 

Tikslių kodų kopijuoti neverta, nes tiek geltona, tiek pilka turi daugybę atspalvių ir bandyti atitaikyti kažkurį vieną būtų labai sudėtinga. Juk prekių pasiūla yra ribota ir tikėtis, jog rasite būtent to atspalvio geltoną fotelį būtų nelogiška. Pakanka žinoti, jog pilkos ir geltonos derinys nėra kažkokia naujiena. Anaiptol – seniai žinomas, naudojamas ir labai universalus visiems kambariams. Na, gal mažiau vonios kambaryje.

 

Ką reiktų žinoti apie pilką spalvą?

 

Pilka yra viena universaliausių spalvų (be baltos ir juodos). Prie grynos pilkos dera absoliučiai visos kitos spalvos (ne gryna pilka, jau kitas atvejis), tad galvos skausmas dėl spalvų derinimo - išspręstas. Atsiminkite šią universalią tiesą, kai nežinosite kokios spalvos sofą derinti prie pilkų sienų arba atvirkščiai.


Beje, įmanoma sukurti jaukų interjerą naudojant tik baltą ir pilką spalvas. Visa paslaptis - skirtingas pilkos spalvos tamsumas/šviesumas. Jeigu svetainėje bus vienodo atspalvio pilka sofa, pilkas kilimas, pilkos užuolaidos ir dar tokios pačios pilkos sienos, gausite niūrų ir nuobodų vaizdą. Jeigu visi ar bent dauguma daiktų bus nevienodo tamsumo, išlaikysite harmoniją ir akiai bus maloniau.


Prie neutralaus 50 pilkų atspalvių interjero drąsiai rinkitės bet kokios ryškesnės spalvos akcentus, kabinkite spalvingus paveikslus. Turėsite bazę, kurią vis kitais spalviniais akcentais galėsite lengvai transformuoti keičiantis metų laikams, šventėms, tendencijoms ar tiesiog atsibodus dabartinėms spalvoms. Taigi, jeigu mėgstate nuolat keisti dekoracijas, puošti namus svarbiausioms metų šventėms, patariu interjerą įsirengti neutraliomis spalvomis.

 

Taip pat neutralios spalvos ir pilka spalvų paletė dažnai naudojama ilgalaikės nuomos butų interjerams kurti. Stengiamasi būstą įrengti taip, jog jis patiktų kuo didesniam kiekiui žmonių ir kad jie be problemų galėtų papildyti interjerą savomis smulkmenomis ir aksesuarais, tad pilka spalva – itin mėgstama.

 

Įdomi detalė - pilka spalva vėsina patalpą. Ne tiesiogiai, žinoma, dėl to kambariuose, kurie gauna mažai natūralios dienos šviesos, geriau nenaudoti tamsiai pilkų atspalvių, rinktis juos blyškesnius ar vizualiai įnešti daugiau šviesos, kad ir geltonais akcentais.


Šiuo metu ypač populiaru vonios kambaryje naudoti pilkos spalvos plyteles ar ant sienų imituoti betono efektą. Tiek itin erdviame, tiek nedidelės kvadratūros vonios kambaryje puikiai tiks didesnio formato plytelės - kuo didesnės, tuo geriau. Jos sudarys prabangesnio interjero įspūdį. Klijuojant masyvesnes plyteles, reikalingas mažesnis jų kiekis. Ant grindų tai ypač pasiteisina, nes yra mažiau siūlių, kurias reikia valyti.


Vonios kambaryje patariu vengti geltonų plytelių. Geriau rinktis jau aptartos pilkos spalvos plyteles, o geltoną naudoti rankšluosčiams, gyvatukui ar praustuvo spintelei.

 

Ką reiktų žinoti apie geltoną spalvą?


Geltona - ryški, pakelianti nuotaiką, optiškai šviesinanti tamsią patalpą, tad ji puiki draugė pilkiems plotams. Jeigu esate atsargesni, geltoną spalvą rinkitės tik lengvai pakeičiamiems interjero aksesuarams. Naudokite geltonos spalvos pagalvėles, paveikslą ar tiesiog pamerkite į vazą geltonų gėlių, o vonios kambaryje padėkite geltonos spalvos rankšluosčių. Šiuos daiktus bus paprasta pakeisti ir tai nereikalaus didelių išlaidų.


Jeigu turite daugiau drąsos, geltoną perkelkite ant minkštųjų baldų: fotelio, sofos ar kėdžių. Nebijokite derinti skirtingų spalvų kėdžių ir kaip vyšnaitę ant torto tarp baltų ar pilkų kėdžių įvesti geltonos spalvos kėdę.

 

Na, o jeigu ypatingai mėgstate geltoną spalvą ar gyvenate patalpose, į kurias patenka mažai natūralios dienos šviesos, galbūt jus išgelbės geltonos spalvos virtuvės baldai, užuolaidos ar durys. Geltona, kaip akcentinė spalva, gana saugi tuo atžvilgiu, jog yra mėgstama tiek vyrų, tiek moterų, tiek vaikų. Žinoma, ją reikia naudoti su saiku. Kartais užtenka vos vieno geltono akcento visoje patalpoje.


Vaikų kambaryje geltona spalva leis išvengti lyčių skirstymo (rožinė - mergaitėms, mėlyna - berniukams yra jau pasenęs pasirinkimas), o derinyje su pilka spalva puikiai tiks ne tik jaunesniems, bet ir paaugliams. Šiame kambaryje geltoną galite naudoti daugiau nei kituose. 

Pilkos ir geltonos derinys puikiai atrodo ant tapetų. Viena akcentinė tapetuota siena interjerui suteiks dinamikos ir išskirtinumo. Šiais laikais tapetų dizaino galimybės yra neribotos, tad tikrai rasite tinkančius savo namų interjerui.

 

Saugiausias variantas - tapetus klijuoti ant vienos kambario sienos, likusioms parenkant vienspalvius dažus. Jeigu tai miegamasis, tapetams tiks siena už galvūgalio, svetainėje - siena, esanti už sofos. Vieta kituose kambariuose priklausys nuo bendros interjero stilistikos ir baldų išdėstymo. Tapetai labai praktiškas pasirinkimas individualių namų laiptinėse, kur vaikštoma tarp pirmo ir antro aukšto ir nuolat ramstomasi į sienas, taip pat ir prieškambaryje.
Idėja. Jeigu liko tapetų, jų likutį galite panaudoti paveikslui ir pakabinti kitame kambaryje, jog namuose jaustųsi vientisumas. Nebijokite tokiu paveikslu puošti vonios kambario sienų - tereikia tapetus paslėpti po stiklu. 

 

Dar vienas labai universalus ir plačiai pritaikomas pilkos ir geltonos derinys – patalynė. Tikrai ne visi kasdien lovą užkloja dailiu pledu ir papuošia pagalvėlėmis. Dažniausiai matome niekuo neuždengtą patalynę, jos turime keletą komplektų, tad tai vienas iš paprasčiausių būdų pakeisti miegamojo ar vaikų kambario nuotaiką bei prisitaikyti prie tendencijų.

 

Jeigu esate drąsesni, pilką ir geltoną panaudokite naktinėms užuolaidoms. Tai kol kas dar nestandartinis ir retai matomas sprendimas, tačiau tikiu, jog ateityje išpopuliarės.