0
Titulinis
Blogas
5 patarimai, kaip išsirinkti plyteles

5 patarimai, kaip išsirinkti plyteles


5 patarimai, kaip išsirinkti plyteles

Plytelės interjere kuria tvarkos įspūdį bei suteikia jam papildomos elegancijos. Tai ne tik vizualiai patraukli, bet ir atspari grindų bei sienų danga. Kadangi rinkoje jų pasiūla yra itin gausi, išsirinkti tinkamą variantą savo namams, tikrai nėra lengva užduotis. Kyla daugybė klausimų? Tikimės, kad atsakysime bent į kelis iš jų.

 

 

Plytelių rūšies pasirinkimas

Dažniausiai interjeruose yra naudojamos keraminės bei akmens masės plytelės. Keraminės plytelės yra gaminamos iš presuotų molio dulkių. Jos yra degamos aukštoje temperatūroje ir puošiamos skirtingais ornamentais bei spalvomis. Didžioji dauguma keraminių plytelių yra glazūruotos. Akmens masės plytelės techniškai yra laikomos taip pat keraminėmis, tačiau, kad būtų paprasčiau rūšiuoti plyteles, jos yra vadinamos būtent taip. Šios plytelės beveik nesugeria drėgmės, yra atsparios šalčiui, vandeniui ir mechaniniam poveikiui. Dėl specialios akmens masės plytelių gamybos technologijos jos nėra glazūruojamos.

 

Plytelių paskirties nustatymas

Plytelėmis namuose populiaru klijuoti ir sienas, ir grindis. Apsilankius plytelėmis prekiaujančiame salone, vien tik vertinant jų vizualias savybes, suvokti kam jos (sienoms ar grindims) yra skirtos neįmanoma. Plytelių paskirtį nusako jų parametrai nurodyti etiketėje. Be galo svarbu įvertinti jų tvirtumą, atsparumą, nes, pavyzdžiui, visos grindims skirtos plytelės tinka ir sienoms, tačiau ne visos plytelės, kurios yra skirtos sienų apdailai, tinka grindims.

 

Ko ieškoti etiketėje?

Visa svarbiausia informacija apie plyteles turi būti pateikiama gamintojo pridėtoje etiketėje. Tinkamai paženklintoje etiketėje turėtų būti nurodyta tokia informacija: gamintojas, importuotojas, nuoroda apie Europos standarto atitikimą. Taip pat turi būti nurodyti matmenys, plytelės paviršiaus tipas, dizaino kodas, rūšis, atsparumo rodiklis.

 

Slidumas

Plytelių slidumą nusako A, B, ir C klasės (C klasės danga yra mažiausiai slidi).

 

Kaip apskaičiuoti kiekį? 

Perkant plyteles standartiškai yra rekomenduojama įsigyti 10 procentų daugiau plytelių, negu klojamas paviršius. Nes klojant plyteles dažnai jas reikia pjaustyti, taip pat gali nutikti taip, kad viena kita plytelė suduš darbų metu.

 

 

Rekomenduojame