0
Titulinis
Blogas
5 įrankiai, kuriuos turi turėti kiekvienas

5 įrankiai, kuriuos turi turėti kiekvienas


5 įrankiai, kuriuos turi turėti kiekvienas

5 įrankiai, kuriuos turi turėti kiekvienas

Reikia surinkti spintą? O gal namuose vis reikia kažką sutaisyti? Sulūžo dviratis? Žinoma, visais šiais atvejais prireiks instrumentų – ar turite juos? Keletas patarimų, kaip nesuklysti tarp įrankių įvairovės:

 

Gulsčiukas

Labai naudingas daiktas! Planuojant remonto darbus be gulsčiuko tikrai neapsieisite. Juk nenori į sieną sukalti gausybės vinių, gadinti tapetų ir tuo pačiu nuotaikos? Iš pirmo karto viską padaryti teisingai padės būtent šis įrankis. Verta įsigyti bent pora skirtingų ilgių (vidutinio ilgio ir ilgą).

 

 

Plaktukas

Geras plaktukas gali būti naudojamas tiek vinims kalti, tiek ištraukti. Būna žmonių, kurie plaktukus naudoja praktiškai viskam. Išsirinkite labiausiai tau tinkantį svorį, kad jis tiktų ir įvairiems ūkio darbams, tačiau būtų pakankamai lengvas, kad esant reikalui būtų patogu nešiotis jį su savimi.

Jūsų senelis greičiausiai turėjo plaktuką su medine rankena, tačiau jūs neprivalote rinktis būtent tokį. Juk medis lengvai lūžta. Paieškokite plaktuko su sintetine rankena. Taip pat nepamirškite, kad renkantis plaktuką būtina jį palaikyti rankoje, pasimatuoti: turi būti malonu jį laikyti, neturėtumėte jausti įtampos.

 

 

Galvučių rinkinys su terkšle

Jeigu teks priveržti ar atsukti varžtus ir veržles, pats metas įsigyti terkšlę – tai puikus įrankis. Reketo mechanizmas leidžia priveržti veržlę, nenuimant ir vėl neuždedant rakto po kiekvieno pasukimo. Tai labai palengvina atliekant dideles užduotis. 

 

 

Fiksuojamos replės

Šis instrumentas skirtas nepaprastoms situacijoms, kai reikia ir prispausti, ir fiksuoti, o rankos tai tik dvi. Jos užveržia labai stipriai. Fiksuojamos replės naudojamos varžtams ir veržlėms atsukti, kurių briaunos deformuotos. Šis įrankis išties vertas jūsų dėmesio.

 

 

Atsuktuvai

Ne paslaptis, kad atsuktuvų antgalių gali būti labai įvairių rūšių, tačiau buityje labiausiai prireikia klasikinių plokščiųjų ir kryžminių atsuktuvų. Vis dėlto, geriausias variantas įsigyti keičiamų galvučių rinkinį su specialia rankena (pavyzdžiui, T formos).

Visgi problema gali būti ne tik skirtingos antgalių formos, bet ir jų dydžiai. Geriausia įsigyti nors keletą dažniausiai pasitaikančių dydžių atsuktuvų arba tiesiog nusipirkti komplektą, kuriame paprastai sudėlioti daugelis reikalingų atsuktuvų. 

Taip pat svarbu atminti, jog kai kurių atsuktuvų antgaliai gali būti magnetiniai – tai patogu atsukant nedidelius varžtus, taip jų nepamesite. O šiuolaikinių atsuktuvų rankenos dažniausiai plastmasinės, kartais padengtos neslidžia guma, būna ir medinių.