Lauko vazonai

Dažno augalų mylėtojo galvos skausmas – kokį rinktis? Ar reikia papildomos priežiūros? Žvilgtelėkite į keletą mūsų patarimų – padėsime apsispręsti!

Moliniai/keramikiniai vazonai

yra ganėtinai trapūs ir lengvai dūžta, blogai atlaiko žemas temperatūras. Užšaldamas ir atitirpdamas vanduo vazone trupina molį/keramiką, vazonai keičia savo struktūrą, tampa trapesni ir sėkmingai skyla. Nėra atsparūs mechaniniams pažeidimams. Žiemą nepalikite molinių/keramikinių vazonų lauke ir perneškite juos po stogu, kur jie nebus veikiami atmosferinių kritulių bei temperatūrų kaitos. Valyti galite drėgna šluoste. Jeigu matote, kad vazonas įgauna balkšvą toną, nuvalykite drėgnu skudurėliu arba sėmenų aliejaus šepetėliu.

Plastikiniai vazonai

yra atsparūs drėgmei, bet gali trupėti nuo saulės. Plastikinius vazonus paprasta dezinfekuoti ir plauti vandeniu. Vazonai pagaminti iš aukštos kokybės plastiko, yra atsparūs žemoms temperatūroms (tinkamai paruošti vazonai puikiai išsilaikys per žiemą). Paliekant vazonus žiemai lauke, reikia pasirūpinti, kad juose nesikauptų vanduo ir pakelti nuo žemės apie 2,5cm, kad per skylę dugne vanduo lengvai išbėgtų, priešingu atveju vanduo virsdamas į ledą gali vazoną suskaldyti.

Mediniai vazonai

nepasižymi ypatingu atsparumu drėgmei, todėl medinį paviršių būtina apdoroti šiuolaikinėmis priemonėmis, nuo drėgmės ir grybelio atsiradimo.

Metaliniai vazonai

tvirti ir atsparūs mechaniniams pažeidimams. Nedengtose vietose reikia pasirūpinti vandens pertekliaus pašalinimo galimybe (išgręžti skyles vazono dugne, taip sukuriant ertmes nutekėjimui). Vazonai turi būti saugomi nuo korozijos, naudojant specialias tam skirtas priežiūros priemones

Dėmesio

Pardavėjas neatsako už žalą, kuri atsirado dėl to, kad lauko vazonas buvo naudojamas ne pagal paskirtį, dėl instrukcijų nesilaikymo ar nepriežiūros. Atminkite, kad negalima maišyti priežiūros/valymo priemonių jeigu nežinote, kokias priemones naudoti – pasikonsultuokite su specialistu bei vadovaukitės pateiktomis instrukcijomis.