Viržiai ir Erikos - rudens puošmena!

 

Atėjus rudeniui, susimąstome, kokie augalai prailgins vasaros spalvų intensyvumą balkonuose ir soduose. Juk turime pasirūpinti, kad vazonai neliktų tušti ar neprižiūrėti. Rudenį gėlynai, visa sodo aplinka ir balkonai suspindi vaiskiais viržių žiedų karoliukais. Viržiai žydi antroje vasaros pusėje ir rudenį. Jų žiediniai pumpurai niekada iki galo neišsiskleidžia, lieka pumpurų stadijoje, tad labai ilgai išlaiko žiedų spalvą, ištveria šalnas ir vėjus. Todėl tinkami rudeniniam gėlynų papuošimui, kai kitos gėlės jau seniausiai nužydėjusios.

Viržis

Šalčiams atsparūs viržiai itin mėgsta saulėtas vietas arba dalinį pavėsį. Čia jie džiugins Jūsų akis iki šalnų. Be šviesos, viržiams dar labai reikalingas rūgštus dirvožemis (pH 4,5–5,5). Tinkamiausias dirvožemis yra iš pušyno arba specialus sodo dirvožemis,  skirtas rudeniniams augalams, kurį galima įsigyti mūsų parduotuvėse. Sode pasodintus augalus rekomenduojama mulčiuoti, tai užtikrins rūgščios aplinkos išsaugojimą, sulaikys drėgmę, o sodas atrodys tvarkingesnis.Priežiūros rekomendacijos:

  •  Laistyti juos reikia reguliariai, dirvožemis turi būti tolygiai drėgnas.

  • Netinkamas dirvožemis gali sukelti šaknų ar stiebų puvimą ir skatinti grybelines infekcijas.

  • Kad lapija netaptų blyški ir užtikrintų gausų žydėjimą, viržius vėlyvą rudenį galima patręšti rūgštinėmis ar rododendrų trąšomis.

  • Jei augalas ištįsta per daug, tuomet galima jį pakirpti. Kuo dažniau viržių šakelės genimos, tuo viržis bus kompaktiškesnis ir tankesnis.

  • Prieš prasidedant didesniems šalčiams, reikia pridengti eglių šakomis. Eglių šakeles įbesti stačiai – „pastatyti stogelį“, kuris augalus apsaugos nuo žiemos šalčių, ryškios saulės ir pavasarėjant, nuo dienos ir nakties temperatūrų svyravimų.

  • Viržius, kurie žydi rudenį ir žiemą, reikia genėti anksti pavasarį, augalui jau nužydėjus.

Viržiai įprastai žydi balta, kremine arba purpurine spalvomis. Jų kompozicijos sode, terasoje ar balkone gali sukurti nepakartojamai ryškų įspūdį.

Erika 

Erika yra viena iš gražiausių viržių augalų šeimoje. Erikos su vyšnios raudonumo žiedais  tinkamos auginti mūsų klimato zonoje.

Auginimo sąlygos ir priežiūra yra tokia pati kaip viržių, labiau tinka saulėtos arba pusiau šešėlinės vietos ir rūgšti dirva. Tačiau augindami vazonuose įsitikinkite, kad dirva nebūtų išdžiūvusi.

Mūsų klimato sąlygomis Erikos gali apšalti, tačiau po rudens šalnų jų išmesti tikrai neverta, nes jos išlaiko savo spalvą iki pavasario, net kai augalas yra sausas.

-20 %
7,19 €
8,99 € Kaina
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 10 parduotuvėse