Vasario mėnesio darbų atmintinė!

 
Vasaris – mėnuo, kai laukiame vieversio ir tai geriausias laikas pradėti rūpintis būsimu derliumi – daržovėmis, vaisiais ir gėlėmis. Pirmąją sėją derėtų atlikti antroje mėnesio pusėje. Galima pradėti nuo paprikų, baklažanų, pipirmėčių, begonijų, lobelijų ir kt. Taip pat svarbu pasirūpinti visžaliais  ir kitais, jautriai į saulę reaguojančiais augalais. Saugokite ir pridenkite juos nuo pernelyg intensyvių spindulių.  
 
Norintiems sėkmingai sudaiginti augalą - privalu atlikti šiuos veiksmus:
* Įsigykite naujų sėklų iš www.ermitazas.lt. Sėklų, kurių galiojimas pasibaigęs arba eina į pabaigą geriau nenaudokite. 
* Įsigykite tinkamą daiginimo indą. Aukštos kokybės daigykla užtikrins sėkmingą rezultatą. Daigus geriausia auginti po vieną durpiniuose, polimeriniuose puodeliuose, daigyklose, savaime suyrančiose daiginimo tabletėse ar dėžutėse.    
* Sėti patariama  į drėgną substratą ir uždengtus sėjinukus laikyti šiltai. Geriausios daiginimo sąlygos yra tada, kai naudojate daigyklą - šiltnamį savo namuose. Svarbu nepamiršti vėdinti, drėkinti ir jei reikia - purkšti daigelių.
* Pipirus ir kitus augalus, kurie netoleruoja persodinimo, geriausia sėti durpių tabletėse – jos padės išsaugoti nepažeistas šaknis.
* Ant palangės augalus dėti patariama tik tada, kai šie jau sudygsta.
 
Sėjinukai įprastai sudygsta kovo mėnesį, o tuomet jau galima sėti ir vienmetes žoleles – bazilikus, rozmarinus bei vasarines gėles.
 
 
Vasario mėnesį siūloma susitvarkyti ir pasiruošti vazonus. Parai pamerkti juos į vandenį, o kitą dieną šiurkščia kempinėle išvalyti. Jei ant molinių vazonų lieka dėmių, juos galima išdžiovinti ir ištepti maistiniu aliejumi. Lengviausia prižiūrėti  plastikinius ir glazūruotus vazonus, tačiau rekomenduotina indą rinktis pagal augalo tipą. 
 
Šį mėnesį taip pat patariama genėti obelis ir vaiskrūmius. Išpjauti vertikaliai augančias, viena į kitą besitrinančias, ligotas ir silpnas obelų šakas, žaizdas užtepti sodo tepalu.  Taip pat galima praretinti serbentus bei agrastus (jei to nedarėte rudenį).
 
Verta pasidžiaugti, kad vasarį namuose pražįsta įvairiausios pavasarinės svogūninės gėlės, tereikia jas iš vėsios patalpos parsinešti į šiltą kambario aplinką, kurioje nuostabiais tulpių, narcizų bei hiacintų žiedais galės pasimėgauti visi užsukę į svečius. Ir jie džiugins Jus ir Jūsų artimuosius!
7,39 €
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 10 parduotuvėse
9,49 €
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 6 parduotuvėse
10,49 €
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 6 parduotuvėse