Spalio darbų ATMINTINĖ!

 
Spalis yra tinkamas laikas pasirūpinti augalų danga, kuri vėliau apsaugos augalus nuo šalčio, tai pats metas pasodinti gėlių svogūnėlius, nuskinti ir sunaikinti lapus bei  skinti paskutinius saldžius obuolius.
 
Spalis - ramybės bei pasiruošimo žiemai laikas. Jau pradedam galvoti apie veiklą patalpose, bet, norint ramiai ir jaukiai leisti laiką namuose, reikia baigti sodininkystės darbus. Mūsų sodo, daržo ekspertai pabrėžia, kad dabar laikas pasiruošti artėjančiai žiemai ir pasirūpinti, kad anksti pavasarį Jūsų lysvėse pražystų nuostabiausios gėlės.
 
Ruošiam žieminę dangą ir dirvožemį svogūninėms gėlėms.
 
Spalio mėnesį svarbu stebėti orų prognozę ir atitinkamai veikti.  Dangas dengsime, kai jau atsiras nedidelis įšalas žemėje ir nuolatinis šaltis ore. Atsižvelgiant į pastarųjų metų kintantį klimatą, gali prireikti dangas dengti ir kiek vėliau.
Jei lauke teigiama temperatūra, greitai tirpsta sniegas, dangos dar tikrai nereikia. Geriausia apsauga, be abejo, yra pats sniegas, bet, deja, niekas negali to garantuoti sodininkui.
 
Ruošiame rožes žiemai. 

 
Rožes bus lengviau uždengti jei mes jas genėsime. Genėjimas pagreitina ir rožių medėjimą. 
 
Nerekomenduojama genėti anksti rudenį (rugsėjo antroje pusėje – spalio pradžioje), nes (ypač esant šiltam ir ilgam rudeniui) dalis krūmelių atsprogsta, pradeda augti ūgliukai, kurie nespėja pasiruošti žiemai. Mūsų klimato sąlygomis tinkamiausias laikas rudens genėjimui yra spalio – lapkričio mėnuo.
 
Dengti rožes reikia lapkričio antroje pusėje – gruodžio pradžioje, atėjus pastoviems šalčiams. Lengvų šalnų rožės nebijo, jos netgi tampa atsparesnės, palaipsniui pripranta prie žemos temperatūros. Per anksti uždengus, dar daug stiebų yra nepilnai subrendę, jų mediena yra per daug minkšta ir neatspari šalčiui.
 
Pilnai rožės uždengiamos, kai oro temperatūra nukrenta maždaug iki –5 laipsnių šalčio. Visos rožės apkaupiamos 20-30 cm žemių, sausų medžių lapų ar durpių sluoksniu. Po to dengiama eglišakėmis – tai geriausia dengiamoji medžiaga. Jos gerai praleidžia orą, neprisigeria vandens, saugo rožes nuo pelių.
 
Rudeniniai lapai praturtina dirvą maistinėmis medžiagomis. 
 
Rudeniniai lapai yra dažna sodininkų problema. Sodas, kuris atrodo tvarkingas vakare, gali būti vėl palaidotas po lapais kitą rytą. Laimei, rudeniniai lapai taip pat yra naudingi - juos galima palikti gėlių lysvėse, siekiant apsaugoti gėles nuo šalčio. Be to, lapai gerai kompostuoja, o suskilę lapai praturtina dirvą maistinėmis medžiagomis ir padeda išlaikyti drėgmę. Vis dėlto paskutiniuosius lapus verta išlaikyti ant žolės, kad praturtintų ją maistinėmis medžiagomis žiema.
 
 
Pats laikas sodinti šalčiui atsparius gėlių svogūnėlius.
 
Spalio mėnuo - laikas pasirūpinti pavasarine gėlių jūra, paslepiant svogūnėlius dirvoje. Jei šaltis dar neatėjo, galima sodinti serbentus ir avietes, kurie gali įsišaknyti ir minusinėje temperatūroje. Didelį šalčiui atsparių gėlių svogūnėlių pasirinkimą galite rasti internetinėje parduotuvėje ermitazas.lt 
 
Taip pat primename, kad metas surinkti visus vaisių puvinius. Jų negali likti nei ant šakų, nei ant dirvos. 
 
-20 %
8,79 €
10,99 € Kaina
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 6 parduotuvėse
-20 %
29,59 €
36,99 € Kaina
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 6 parduotuvėse
-20 %
7,19 €
8,99 € Kaina
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 5 parduotuvėse
28,99 €
  • Pristatymas negalimas
  • Galite atsiimti 10 parduotuvėse