Rugsėjo darbų ATMINTINĖ!

Pasitikrinkite ar jau viską padarėte! 

Šiais metais rugsėjis pakankamai šiltas ir vasariškas, tad dabar galite daug nuveikti, kad augalai išgyventų žiemos periodu.

Patyrę sodininkai ir žolininkai žino, kad ruduo yra derliaus metas, tačiau šiuo metu reikia atlikti ir visus reikiamus sodo ritualus, kurie padės augalams išgyventi žiemą. Tiesa, planuojant augalų gyvavimą reikia galvoti net apie pusmetį. Mūsų sodininkystės ekspertas jums patars, ką reikia nuveikti rugsėjo mėnesį.

Nustokite tręšti bei dažniau pjaukite!

Rugsėjo mėnuo yra tinkamas laikas gyvatvorėms ir daugiamečiams augalams sodinti. Dabar svarbu sodinti šalčiui atsparius ir ankstyvus lapus turinčius krūmus, pavyzdžiui, alyvas, serbentus ir sausmedžius. Taip pat tinkamas laikas spygliuočiams persodinti dėl šviesos trūkumo, augimo prastame dirvožemyje ar iš pradžių netinkamos vietos parinkimo. Sodindami augalus nepamirškite atsargiai ir nedelsiant juos palieti. Ruduo yra tinkamas sezonas sodinimui, nes sodininkas gali viską suplanuoti.

Veja, kuri vasarą mėgavosi saule ir lietumi, pamažu pasiekia stadiją, kai ją galima pjauti dažniau. Rugsėjis - tinkamas laikas tręšti veją rudeninėmis trąšomis, taip padidės vejos atsparumas žiemai. Tačiau kai orai jau vėsta ir rudens aromatas tvyro ore, žolę reikia pjauti paliekant ją aukštesnę, kad atšalus jai nepakenktų vėjai.

Gražiųjų bijūnų žydėjimas – jau praeitis, žoliniai stiebai laukia, kol bus nupjauti iki žemės. Iškirptos dalys gali būti sudegintos specialiose deginimo talpyklose. Deginimas sumažina grybelinių ligų riziką. Žemė aplink bijūnus taip pat turi būti sutvarkyta, surinkti sergantys lapai. Ant rožių paliktus žiedpumpurius galima apkarpyti tik po pirmųjų nakties šalnų. Jau laikas nutraukti tręšimą, nes šalčiai gali ypač pakenkti mėsingiems ūgliams. Apskritai yra tam tikros tręšimo taisyklės - trąšos, kuriose yra azoto, gali būti naudojamos vasaros mėnesiais, tuomet jos suteikia augalams gyvybingumo. Tačiau vasaros pabaigoje azotas sulėtina vaisių nokinimą. Rudenį turi būti naudojamos trąšos, kuriose yra fosforo ir kalio.

 

Jei norite po šaltos žiemos pamatyti pirmuosius pavasarinius daigus, jau dabar turite pasodinti svogūnėlius. Svogūnėliai yra sausi ir lengvi, todėl jie mėgsta sodinimą saulėtomis dienomis. Išimtis yra snieguolės ir tam tikrų veislių narcizai bei tulpės. Nors svogūnėlius rekomenduojama sodinti vėlyvą rudenį, iš tikrųjų reikėtų perskaityti ant pakuotės, kada tinkamas laikas sodinimui. Tačiau nepamirškite nykščio taisyklės, kad sodinimo gylis yra tris kartus didesnis už svogūno skersmenį, ir kuo didesnis svogūnėlis, tuo giliau jie turi būti pasodinti. Jei norite efektyvaus ir gausaus žydėjimo, svogūnėlius dirvoje sodinkite grupėmis. Itin šaltą žiemą svogūnėlius galima apsaugoti eglių šakomis. Tačiau kai kurios svogūninės gėlės, kurios žydi rudenį, yra tokios trapios, kad negali atlaikyti žiemos šalčių. Tai -  kardeliai, dalijos ir avižų žiedai - po žydėjimo jos turėtų būti iškastos iš dirvos, kruopščiai išvalytos, išdžiovintos  ir paliktos pavasariui. Gausų gėlių svogūnėlių pasirinkimą dabar galite rasti ir ERMITAŽO internetinėje parduotuvėje.


 
Geras sodininkas turi turėti savo augalų sodinimo metraštį. Jame yra planai, kur ir kada  sodinamos nuolatinės bei svogūninės gėlės.  Etiketės paprastai nublunka, nusivalo ir  vėliau galite neatsiminti, kur ir ką sodinote. Galų gale, būtų gaila, jei brangios veislės virstų vadinamosiomis „puošmenomis“ tarp kitų mišrių augalų.

Sėkmės rudeniniuose darbuose!


-20 %
29,59 €
36,99 € Kaina
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 6 parduotuvėse