Mažas miegamasis: kaip tinkamai išnaudoti erdvę?

Miegamasis turėtų būti prieglauda po dienos darbų, tačiau dažnai jis labiau primena perkrautą spintą, nei šviesią ir erdvę oazę. Nors negalime fiziškai suteikti jums daugiau vietos - galime pasiūlyti keletą naudingų patarimų, kaip kuo geriau išnaudoti turimą erdvę.

Interjero planas 1: Kai reikia vietos darbo stalui


Toks išplanavimas puikiai tiks tiems, kurie pirmenybę teikia ne didelei lovai, o patogiai darbo zonai namuose. Nors dirbti miegamajame nėra pats geriausias sprendimas - deja, bet tik maža dalis mūsų turime laisvą kambarį, kurį galėtume paskirti darbui, todėl tenka būti kūrybingiems. Tam, kad geriau išnaudotumėte erdvę, nepabijokite stumtelėti lovos šiek tiek labiau į vieną pusę, bet palikite vietos paėjimui. Vietoje naktinio staliuko, pastatykite nedidelę komodą, taip turėsite daugiau vietos būtiniausiems daiktams. Tokio miegamojo interjere apšvietimas turi būti rūpestingai apgalvotas. Juk vieno bendro šviestuvo lubose tikrai nepakaks. Tiek darbo zonai, tiek ir prie lovos turėtų būti mažiausiai dar po vieną šviesos šaltinį.

Interjero planas 2: Kai patogus miegas - prioritetas


Miegas mums yra svarbus, nes nuo jo kokybės priklauso mūsų gera savijauta, sveikata. Geram miegui reikia patogios lovos, tad kodėl neatsisakius nereikalingų baldų miegamajame ir visko neinvestavus į didelę ir gražią lovą, kuri puikiai užpildytų jūsų kambarį? Juk tai vienas iš svarbiausių šios zonos baldų. Tai bus praktiškas ir racionalus sprendimas. Tokiu atveju pasirinkite lovą su talpiomis daiktadėžėmis ir stalčiais - juose tilps visi reikalingi daiktai, o prireikus juos lengvai rasite ir išlaikysite erdvę neapkrautą.

Interjero planas 3: Kai miegamajame ne tik miegame


Pasirinkus šiek tiek mažesnę lovą miegamajame atsiras vietos išskirtinumo interjerui suteiksiančiam minkštam foteliui, kuris puikiai pasitarnaus skaitymui, pokalbiams telefonu ir pan. Taip pat itin svarbūs miegamojo baldai yra spintelės (arba staliukai), pastatyti prie lovos. Tokios spintelės yra labai funkcionalūs ir praktiški baldai, kurie padės po ranka turėti visus būtiniausius daiktus. Spintelės arba staliuko dydis priklauso nuo reikalingų daiktų kiekio. Jei jums užtenka lempos ir knygos, tai nedidelis staliukas puikiai atitiks jūsų poreikius, tačiau jei daiktų daugiau - rinkitės didesnes spinteles su stalčiais. Pasirinkus tokį išdėstymą reikėtų pagalvoti apie didelį kilimą, kuris padės sukurti vientisumo jausmą, o prie sienų pristumti baldai neatrodys pabirę po kambarį.

Ir galiausiai - tik žinodami pagrindinę kambario paskirtį galėsite priimti optimaliausią sprendimą jūsų namams. Prisėskite ir pagalvokite, kaip dažniausiai naudojate erdvę ir pritaikykite ją savo poreikiams.