Kokius tapetus pasirinkti?

Daugelis žmonių pasirenka tapetus dėl jų dizaino, spalvų, tekstūros įvairovės, tačiau mažai kas žino, kuo skiriasi pagrindinės tapetų rūšys. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie būna tapetai ir kokie yra pagrindinių tapetų tipų pliusai ir minusai.

Yra kelios tapetų rūšys, skirstomos pagal medžiagiškumą: popieriniai, neaustinio klijinio audinio (flizelino), vinilo, tekstilės, stiklo audinio / pluošto, skysti tapetai, taip pat kai kurios egzotiškų tapetų rūšys, pavyzdžiui, kamštiniai, metalizuoti ir kt.

Popieriniai tapetai. Jie pasižymi dideliu oro ir drėgmės pralaidumu, yra ekologiški ir puikiai tinka vaikų kambariuose, bei pasižymi gera kaina, tačiau klijuojami lengvai suplėšomi ir netinka patalpoms, kuriose yra daug drėgmės.

Flizeliniai tapetai. Jie yra natūralių ir cheminių pluoštų mišinys, būtent celiuliozės ir poliesterio. Šie tapetai yra patvaresni ir atsparesni drėgmei nei popieriniai tapetai. Be to, jie lengvai klijuojami ir pašalinami atliekant vėlesnius remonto darbus, gerai užmaskuoja sienų nelygumus, po klijavimo prie sienos nesideformuoja, turi gerą garso izoliaciją, yra ekologiški ir hermetiški. Tačiau jie yra brangūs, jų negalima plauti, be to, jie yra gana skaidrūs, todėl sienos po jais turėtų būti šviesios ir vienspalvės.

Viniliniai tapetai. Šie tapetai susideda iš dviejų sluoksnių - viršutinis sluoksnis pagamintas iš polivinilchlorido (PVC), o apatinis sluoksnis pagamintas iš popieriaus arba flizelino. Šie tapetai yra patvariausi, atsparūs UV spinduliams, vadinasi, jie neišbluks saulėje, juos galima plauti ir jie gerai užmaskuoja sienų nelygumus. Tačiau medžiagos, iš kurių jie yra pagaminti, yra toksiškos degant ir gali išskirti nesaugius garus.

Tekstiliniai tapetai. Jie susideda iš dviejų sluoksnių: apačioje yra popierius arba flizelinas, o viršuje - tekstilės medžiaga, pavyzdžiui, šilkas, linas, viskozė ir pan. Jie atrodo elegantiškiausiai, yra ekologiški, gerai praleidžia orą, juos klijuojant, siūlės yra beveik nematomos. Tačiau šie tapetai gerai pritraukia dulkes ir kvapus, yra lengvai apgadinami, lengvai susipurvina, sienos jiems turėtų būti idealiai lygios, tokių tapetų klijavimas reikalauja aukšto lygio įgūdžių.

Stiklo audinio / pluošto tapetai. Tai gana naujo tipo tapetai, pagaminti iš stiklo pluošto. Šie tapetai yra hipoalergiški ir saugūs, labai patvarūs, atsparūs drėgmei, pelėsiams ir grybeliams, juos galima plauti. Tačiau jie gali būti naudojami tik dažymui, jie nėra plastiški ir juos sunku atskirti nuo sienų sekančio remonto metu.

Skysti tapetai (šilko dekoratyvinis tinkas). Tai yra specialus sausas mišinys, kuris praskiedžiamas vandeniu ir tepamas ant sienų ištisiniu sluoksniu. Tokie „tapetai“ neišblunka, puikiai paslepia sienų nelygumus ir kitus defektus, yra ekologiški, turi gerą šilumos ir garso izoliaciją bei ant jų nėra siūlių. Tačiau jie yra neatsparūs vandeniui, pažeidimus reikia taisyti specialiomis priemonėmis ir tokių tapetų spalvų gama yra gana ribota.

Taip pat plačiai žinomi dažomieji tapetai - tai popieriniai, flizeliniai arba stiklo pluošto tapetai. Norintiems papuošti vieną iš sienų tapetais, taip pat gali tikti fototapetai, kurie pasižymi dizainų ir struktūrų įvairove, yra pakankamai atsparūs vandeniui. Šie tapetai būna viniliniai ir flizeliniai.

Žinant pagrindinius skirtumus tarp įvairių tapetų rūšių, pasirinkti bus kur kas lengviau. Platų tapetų asortimentą galite rasti https://www.ermitazas.lt/Apdailos-prekes/Tapetai/Viniliniai-tapetai/


 

-39 %
16,99 €
27,99 € Kaina
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 7 parduotuvėse
-36 %
22,99 € 35,99 €
  • Pristatymas negalimas
  • Galite atsiimti 3 parduotuvėse