Kambariniai augalai ruošiasi žiemai

 

Daugeliui kambarinių augalų reikia daugiau drėgmės, nei įprastai būna patalpų ore. Šildymo sezono metu drėgmė kambaryje paprastai būna apie 30–40%, o augalams tinkama drėgmė - 60–80%. Nuo sauso ir šilto oro ruduoja lapai bei lengviau dauginasi kenkėjai.

Labiausiai pažeidžiami augalai yra plonais lapais. Kai trūksta drėgmės augalui ruduoja lapų galiukai, vysta, krenta gėlių žiedpumpuriai ir lapai.

Augalų skirstymas į grupes padeda palaikyti drėgmę, nes šiltoje patalpoje esantys augalai patys išskiria drėgmę, sukurdami geresnį mikroklimatą aplink save. Taip pat galima laikyti vandens indelį šalia kambarinių augalų.

Laikykite augalus atokiau nuo radiatorių ir elektros įrenginių, jie sausina orą, o šalia jų laistyti ir purkšti gali būti pavojinga!

Purškimas

Augalų purškimas vandeniu padeda padidinti drėgmę, tačiau tai ne visiems augalams tinka.

Augalams, kuriems netinka purškimas, tai turėtų būti daroma kambario temperatūros kalkių vandeniu. Svarbu, kad vanduo ant augalo patektų kaip šiltas rūkas, o ne kaip dideli šalti lašai.  

Tręšimas

Paprastai augalus reikia tręšti, nes:

- dirvožemio mišiniuose, kuriuose auga kambariniai augalai, yra ribotas mineralų kiekis.

- kai kurios maistinės medžiagos iš dirvožemio išplaunamos laistymo metu.

Paprastai augalus reikia tręšti augalų augimo metu, t.y. daugiausia nuo pavasario iki vasaros pabaigos.

Tręšti nereikia šviežiai persodintų augalų, nes naujame dirvožemyje yra pakankamai maistinių medžiagų. Persodinti augalai gali būti tręšiami po šešių savaičių.

Tręšimo taisyklės:

- Trąšos dedamos pagal instrukcijas ant pakuotės, kad būtų išvengta per mažo ir per didelio tręšimo.

- Augalai maistines medžiagas gali absorbuoti tik kaip silpną tirpalą, stiprus tirpalas sudegina šaknis.

- Prieš tręšimą dirvožemis turi būti drėgnas.

- Neįsišakniję ir ligoti augalai negali būti tręšiami.

- Kuo daugiau šviesos ir šilumos, tuo intensyviau augalas auga ir tuo daugiau jam reikia maistinių medžiagų (daugiau vasarą, mažiau žiemą).

- Tręšti nereikia šviežiai persodintų augalų.

Tręšdami atidžiai vykdykite instrukcijas surašytas ant pakuotės, kad išvengtumėte augalo pertręšimo!

Tinkamų trąšų pasirinkimas

Universalios trąšos patenkina daugumos kambarinių augalų mitybos poreikius, yra specialių trąšų žydintiems ir lapiniams augalams, orchidėjoms, kaktusams, citrusiniams ir kt.

Šios trąšos daugiausia parduodamos kaip skystieji koncentratai, tačiau taip pat yra vandenyje tirpių miltelių ir granulių. Trąšos įlašinamos į laistymo vandenį pagal naudojimo instrukcijas. Poveikis yra greitas ir tolygus, kai trąšos skiedžiamos vandeniu.

Skystos trąšos greitai įsisavinamos ir yra tinkamos, kai norisi , kad augalas greitai augtų. Trąšų lazdelės ir tabletės yra ilgai veikiančios trąšos, kurias patogu naudoti žiemą, kai augalus reikia mažiau laistyti. Trąšų lazdelė ar tabletė įspaudžiama į dirvą ir maistinės medžiagos palaipsniui tirpsta.

Ilgiausiai veikiančios granulės (nuo 2 iki 9 mėnesių), sumaišytos su sodinimui skirtu dirvožemiu, turi didžiausią poveikį augalams. Papildomai tręšiant, trąšos įmaišomos į viršutinį dirvožemį. Granulės yra ypač naudingos augalams, kurie ilsisi žiemą ir kuriuos reikia persodinti kiekvieną pavasarį.

Šviesa ir temperatūra

Tik nedaugelis kambarinių augalų mėgsta tiesioginius saulės spindulius ar labai tamsias vietas, tačiau daugumai tinka pusiau pavėsis. Šviesos pakanka 1–1,5 metro atstumu nuo lango ar po juo, kur saulės spinduliai patenka per užuolaidą. Kai pavėsį mėgstantys augalai yra veikiami ryškios saulės šviesos, lapai nudega rudomis spalvomis. Net ir šviesą mėgstantiems augalams gali pakenkti staigus ryškių saulės spindulių poveikis.

Dauguma augalų auga link šviesos šaltinio. Norint užtikrinti vienodą augimą, augalus reikia pasukti, keičiant šonus į šviesą. Žiemą kambarinius augalus galima priartinti prie lango. O augalų svogūnėlius patartina laikyti tamsoje .

Daugelis kambarinių augalų gerai auga, kai temperatūra yra 15–21 ºC.

Venkite staigių temperatūros pokyčių, šalto oro ir užsistovėjusio oro. 
-50 %
3,00 € 5,99 €
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 1 parduotuvėje
-20 %
1,19 €
1,49 € Kaina
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 10 parduotuvėse
1,55 €
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 9 parduotuvėse