Kam skirtos vinilo plokštės?

Vinilo plokštės, vinilas, LVT – jei Jūs planuojate atnaujinti butą, tikrai girdėjote šias sąvokas. Visi šie pavadinimai nurodo grindų rūšį, pagamintą iš polimerų – kietą ir atsparią vandeniui bei smūgiams. Skamba kaip grindų Šventasis Gralis – puiki medžiaga kiekvienam.  

Ar tikrai? Ar kiekvienu atveju vinilo grindys yra tinkamas pasirinkimas?

Prieš nuspręsdami nusipirkti konkrečią medžiagą grindų apdailai, reikia atsakyti į keletą klausimų.  

Kas yra geriausias pasirinkimas grindiniam šildymui? 

Jeigu turite arba planuojate grindinį šildymą, būtina atidžiai pažvelgti į grindų parametrus. Tinkamai pasirinkta medžiaga padės jums sutaupyti net iki keliasdešimt eurų per metus. Rinkitės medžiagas, kurios turi gerą šilumos laidumą. Grindiniam šildymui geriausiai tinka smiltainis arba minėtos vinilo grindys. Be to, vinilo plokštės yra šiltos liečiant, net išjungus šildymą. Jas galima kloti pačiam (užraktų-spragtukų sistema „Click"), toks būdas yra greitesnis ir nėra dulkių, kaip būtų montuojant plytelės. 

Grindys virtuvei, plokštės kambariui sujungtam su virtuve  

Virtuvės grindys patiria daugybę iššūkių. Intensyvus naudojimas, krintantys daiktai, vanduo, riebalai ir dažnas plovimas. Įprastos plokštės nepajėgs susidoroti su šiais iššūkiais, paprastai po kelių mėnesių pamatysite pažeidimus, kurie laikui bėgant pereis į skyles ir įbrėžimus, kaupiančius nešvarumus. Plytelės, kurias dažniausiai pasirenkame virtuvei, yra šaltos ir kietos. Jos gali įtrūkti, jei, tarkime, ant jų nukristų puodas. Retas kuris nori turėti plyteles gyvenamajame kambaryje, o plytelių ir plokščių derinys gali atrodyti neįprastai. Vinilo plokštės tai puikus sprendimas virtuvei, jos yra atsparios vandeniui ir ypač tvirtos. 

Tos pačios grindys visame name 

Jei namuose yra daug erdvės, kur planuojate dėti vienodą grindų dangą, vinilo grindys bus geriausias pasirinkimas. Kodėl? Tai yra vienintelė medžiaga rinkoje, kurią galima kloti tiek gyvenamajame kambaryje ir virtuvėje, tiek vonios kambaryje. Taip pat, klojant šią dangą nesusidaro tarpų tarp plytelių ir yra klojama naudojantis Click-Connect sistema, kuri nereikalauja klijavimo. Kuo didesnis plotas bus klojamas vienoda grindų danga, tuo vinilo grindys atrodys tinkamesnis pasirinkimas. Jeigu nenorite turėti slenksčių tarpduryse, rinkimės vinilą. Vinilo plokštes su mineraline šerdimi galima kloti net ant 200 m2 ploto be papildomų tarpų, taip pat ir tarpduryse. 

Geriausios plokštės namams, jei turite vaikų 

Vinilo grindys turi pranašumą prieš kitas medžiagas, nes jos puikiai tinka vaikams, alergiškiems žmonėms ar nėščioms moterims. Jos yra malonios liesti, šiltos ir tuo pačiu metu atsparios smūgiams ar įbrėžimams. Be to, jos yra labai saugios, nes jos sudėtyje neturi kenksmingų medžiagų, tokių kaip ftalatai ar kenksmingi plastifikatoriai. Jų taip pat nereikia atnaujinti kas keletą metų naudojant lakus ir beicą. Vinilo plokštės yra tiek atspari medžiaga, kad kai kurie gamintojai savo produktui siūlo daugiau nei dešimties  metų garantiją.   


Greita renovacija nesulaužant senų grindų – pažvelkite į vinilo plokštes 

Jeigu turite neįrengtą butą, situacija yra paprasta. Jei reikia, išlyginate grindis, patikrinate drėgmę ir per dvi dienas klojate naujas grindis. Tačiau dažnai turime patalpą, kurioje grindys, pvz. plytelės, yra paklotos. Jų pašalinimas truktų nemažai laiko, pratęstų renovaciją, o visų pirmą padarytų netvarką. Jeigu norite to išvengti, pasirinkite vinilo plokštes. Tai geriausia medžiaga montuojant ant kito paviršiaus. Vinilo plokštės tai viena iš ploniausių medžiagų rinkoje – jos yra tik 4 mm storio. Dėl to jos gali būti klojamos ant senų grindų, tiek medinių, tiek iš akmens masės. Klojant „grindis ant grindų“, vinilo plokštės neturi konkurentų.  

Plokštės padeda lengvai palaikyti švarą? 

Kai namuose turime išėjimą į sodą, o sode smėlio dėžę, kurioje žaidžia mažylis, o už kampo slepiasi linksmas šuniukas, gali būti tik vienas pasirinkimas. Vinilo grindys yra medžiaga, kurią labai lengva valyti. Taip yra dėl dviejų savybių. Visų pirma, plokštės yra atsparios vandeniui. Todėl joms nebaisios išsiliejusios sultys, skalbimo mašinos gedimas ar per šlapia šluostė. Visų antra, vinilo grindys yra atsparios įbrėžimams. Taigi iš lauko prineštas smėlis nebus problema. Jei Jums patinka tvarka namuose ir švarios grindys, iš esmės galite atmesti grindų dangas ir kilimus. Natūrali mediena taip pat gali būti iššūkis norint palaikant švarą. Šiuo atveju geriausiai tiks vinilo plokštės.  

Kiek kainuoja vinilo grindys? 

Kokybės suvokimas tai visada asmeninis dalykas, bet vinilo plokštės nėra pats pigiausias sprendimas rinkoje, paprastai jų kaina svyruoja nuo 20 iki 35 eur už m2 priklausomai nuo plokščių storio, naudojimo klasės ar dydžio. Ši kaina yra panaši į geros kokybės laminuotų plokščių kainą. Tai reiškia, kad jos yra kažkur tarp įprastų plokščių ir medienos plokščių. Šiuo atveju didelę įtaką kainai turi medžiagos tankis ir jos aukšta kokybė, o taip pat neįprastas siūlių tikslumas.  

Rinkoje yra pigių vinilo grindų. Tačiau už 13 ar 16 eurų gauname tik į vinilą panašų gaminį. Paprastos kokybės medžiaga, plastiku šviečiantis paviršius, storis mažesnis nei 4 mm, silpni plokščių sujungimai (užraktai), dėl kurių plokštėse atsiras skylių. Jeigu galite skirti minėtą sumą grindims, rinkitės laminuotas plokštes. Jos nebus atsparios vandeniui, bet veikiau tiks geriau nei „pigus vinilas“. 

Ar vinilo plokštės yra medžiaga visiems?  

Tikrai ne. Tačiau vinilo plokštės turi nemažai privalumų, dėl kurių jos tampa beveik nepralenkiama medžiaga. Kita vertus, reikia atsiminti, kad tarp pačių vinilo grindų yra didelių skirtumų. Todėl rinkimės sąmoningai – patikrinkime gamintojo pažadus ir nebijokime prašyti pateikti išsamios informacijos.