Ką sodiname kovo mėnesį?

Kovas yra vienas iš darbingiausių mėnesių sodininkams. Pavasaris įsibėgėja, todėl to, ko dar nepasodinote vasario mėnesį galima ir netgi reikia pasodinti dabar.


Šiltnamiuose jau galite sodinti ridikėlius, salotas, krapus, ir jau po keleto savaičių galėsite džiaugtis pirmu kvapniu, ekologišku ir sveikatai naudingu derliumi.

Taip pat yra labai svarbu kuo greičiau pasodinti augalus, turinčius ilgesnį vegetacinį periodą, nes jų sėklos turi spėti sudygti, išaugti ir pakankamai sustiprėti prieš persodinimą į žemę arba į didesnį vazoną. Todėl neatidėliokite ir sodinkite pomidorus, paprikas, kopūstus, brokolius, porus. Ar pastebėjote, kiek naujų rūšių skirtingų spalvų, formų daržovių dabar yra prekyboje? Paeksperimentuokite!

O ką daryti, jei nesate sodininku ir neturite savo žemės ploto? Vis tiek sodinkite, nes tam atsirado galimybė. Kad neliūdėti karantino metu, galima pasodinti ir išauginti visą mažą daržą ant savo palangės. Svogūnų laiškai – kovai su virusais ir ligomis; petražolės ir bazilikai – kvapniems patiekalams; gražgarstė – skanioms naminėms salotoms. Pavyks kiekvienam!

Be to, patys galite išauginti ne tik daržoves, bet ir gėles, kurios papuoš jūsų palangę arbą balkoną vasaros metu. Tuomet šį mėnesį reikėtų pasodinti petunijas, serenčius, laibenius ir gvazdikus. Išties malonu stebėti, kaip dygsta daigai, kaip jie vystosi kiekvieną dieną, kaip jūsų „palangės avantiūra“ atneša vaisių. Jei turite vaikų – darbuokitės drauge. Pabandykite ir tikrai nepasigailėsite!

O tam, kad jūsų sodinukai augtų sveiki ir gražūs, štai dar porą patarimų:
- pasirūpinkite, kad jūsų „augintiniams“ būtų pasirinkta teisinga dirva;
- kai daigai paaugs ir sustiprės, būtinai persodinkite juos į žemę arba į didesnį vazoną;
- venkite skersvėjų; - atsargiai laistykite daigus, ypač kai jie tik pradeda augti, taip pat raskite aukso viduriuką: jie vienodai nemėgsta nei perlaistymo, nei vandens trūkumo. Viską, ko reikia pradedantiesiems ir pažengusiems sodininkams rasite mūsų elektroninėje parduotuvėje.