Idėjos, kaip įsirengti lauko terasą

Terasa tarsi pratęsia namo erdves į išorę. Ji, galima sakyti padeda tašką ant „i“, sujungdama namą ir sodą į bendrą visumą. Todėl svarbu, kad terasos išvaizda būtų derinama su pastatu ir bendru sodo sprendimu. Iš terasos galite mėgautis vaizdais į atokiąsias sodo vietas, žinoma, ypač malonu mėgautis vaizdu į jūrą ar erdvius kraštovaizdžius. Tokiais atvejais terasa dažnai naudojama, pavyzdžiui, šeimos vakarienei ar poilsiui su draugais.

Terasa turėtų būti gana didelė, ne per maža, joje turėtų būti pakankamai vietos sodo baldams, svečiams, vaikų žaidimams ir pan. Kalbant apie sodo baldus, kartais užtenka tik stalo ir poros kėdžių, tačiau didelėje terasoje gali tilpti - sodo sofa, didelis pietų stalas, gėlės dideliuose vazonuose. Jei turite noro ir galimybių, terasoje galite įsirengti sūkurinę vonią.

Paprastai statant terasą pirmenybė teikiama vakarinei ar pietinei pastato pusei - tokiu būdu į terasą patenka daugiau saulės spindulių, o vakare galite mėgautis saulėlydžiu.

Kalbant apie medžiagas, galima rinktis iš daugybės variantų, nes terasa nebūtinai turi būti medinė. Be impregnuotos arba termiškai apdorotos medienos, galite naudoti terasos lentas, pagamintas iš plastiko ir kitų kompozicinių medžiagų arba iš vertingų medienos rūšių (IPE, Cumaru ir kt.). Egzotiškos kilmės kieta mediena yra brangesnė, tačiau tinkamai prižiūrint jos stiprumas, atsparumas nepalyginamai geresnis, todėl net ir po 10 eksploatavimo metų grindys atrodys kaip naujos.

Terasa gali būti išklota ir akmeniu ar keraminėmis plytelėmis. Medžiagų pasirinkimas darosi vis platesnis. Kiekvienas savininkas gali pasirinkti tinkamiausią terasos variantą, išanalizavęs savo sklypo ir pastatų išvaizdą bei nuspręsdamas kas bus veikiama terasoje.

-20 %
24,79 €
30,99 € Kaina
  • Pristatymas negalimas
  • Galite atsiimti 6 parduotuvėse
-20 %
27,99 €
34,99 € Kaina
  • Pristatymas negalimas
  • Galite atsiimti 6 parduotuvėse
-20 %
11,99 €
14,99 € Kaina
  • Pristatymas negalimas
  • Galite atsiimti 5 parduotuvėse