Gvazdikai

Gvazdikai – gvazdikinių šeimos augalas pasižymintis itin ryškiu aromatu. Tai daugiametis, gausiai šakotas, kiliminis augalas. Užauga iki 30-40 cm aukščio. Augalai pasižymi gausia pilkšvai žalsva lapija. Žydi birželio, liepos mėnesiais. Žiedai 3-4 cm skersmens baltos, rožinės spalvos, kai kurios veislės turi sodriai raudoną akutę žiedo viduryje. Puikiai žiemoja nedengti. Itin tinka alpinariumų įrengimui. Galima auginti vazonuose ir vasaros metu pasipuošti balkonus ar terasą.

Auginimas

Palaukite kol baigsis šalnos ir sodinkite gvazdikus tokiame pačiame lygyje, kaip jie augo vazonuose. Palikite 30-40 cm tarp augalų, kad jie turėtų vietos gausiai vešėti. Vietas, kuriose susodinti gvazdikai nerekomenduojame mulčiuoti.

Gvazdikai yra šviesą mėgstantys augalai, todėl juos sodinti reikia kuo atviresnėje vietoje, kitu atveju jie žydi menkai arba visai nežydi. Mėgsta lengvą priemolį ar priesmėlį. Svarbu, kad dirva nebūtų piktžolėta, būtų laidi vandeniui ir orui. Naujai pasodintus augalus būtina gausiai palieti, bet kai augalai suauga, jų lieti beveik nebereikia. Taip pat liekite augalus tik prie pagrindo, kad labai išliktų sausi ir išvengtų galimo pelėsio. Kad pavasarį greičiau ir gražiau suželtų galima pabarstyti azoto turinčių, universalių trąšų.

Priežiūra

Augalas nėra reiklus priežiūrai. Kas 4-5 metus reiktų gvazdiką atnaujinti – apkirpti, kad leistų naujus ūglius, išskirstyti kerus.

Patarimas

Šis augalas yra kiliminis, ir norėdami, kad jis sparčiai plėstųsi, gulsčiuosius stiebus apipilkite nedideliu žemės sluoksniu – jie leis naujas šaknis, patys stiebai sustiprės, gausiai žydės.7,69 €
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 2 parduotuvėse
12,99 €
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 1 parduotuvėje
19,99 €
  • Galimas pristatymas
  • Galite atsiimti 6 parduotuvėse