Kaip prižiūrėti lauko baldus

Įsigijai naujus lauko baldus? Žvilgtelk į mūsų patarimų skiltį žemiau – turime nemažai naudingos informacijos, kad baldai tarnautų Tau, o ne Tu jiems!

Plastikinių lauko baldų priežiūra

 • Medžio imitacijos plastikas (HPL plastikas): priežiūrai pakanka reguliariai plauti vandeniu su muilu;
 • Polirotangas: jei baldai pagaminti iš sintetinio rotango, rekomenduojame ne sezono metu juos laikyti sausoje uždaroje patalpoje. Polirotangas šaltyje yra trapus ir nuo didelių temperatūrų skirtumų gali sulūžinėti, jei visą žiemą bus laikomas lauke. Valyti nesudėtinga muilu ir vandeniu. Tačiau nenaudokite slėginio plovimo aparato, nes dėl srovės slėgio rotangas taip pat gali skilti.
 • Kiti plastikiniai baldai: reguliariai valykite muiluotu vandeniu.
 • Metalinių baldų priežiūra

 • Aliuminis: aliuminio baldus žiemą rekomenduojame laikyti uždaroje patalpoje. Jei reikia, juos pakanka porą kartų per metus nuplauti muiluotu vandeniu. Tokie lauko baldai dažniausiai turi plastikinių ar medinių dalių – jas reikėtų apdoroti atskirai pagal joms skirtas priežiūros instrukcijas.
 • Ketaus baldai: ketaus priežiūra atliekama plieniniu šepečiu nušveičiant rūdis, nudažant rūdis stabdančiais dažais ir tada padengiant norima spalva. Juos reikėtų perdažyti kas 4-5 metus, o tarnaus ilgiau, jei žiemą bus laikomi po pastoge.
 • Nerūdijantis plienas: priklausomai nuo to, kaip gerai baldai apsaugoti nuo rūdžių, ant jų gali atsirasti paviršinių rūdžių. Jei taip atsitinka, jas galima pašalinti nerūdijančio plieno valikliu. Kad baldai išliktų geros būklės, juos apdorokite maždaug 2 kartus per metus.
 • Medinių lauko baldų priežiūra

  Šiems baldams yra įprastas natūralus nusidėvėjimas – nedideli įtrūkimai, dervos išsiskyrimas ar spalvos pakitimai. Tai visiškai normalu ir to galima tikėtis pasirinkus natūralų gaminį. Minkštą dervą galima pašalinti terpentinu, o sukietėjusią dervą – tiesiog nukrapštyti. Tačiau svarbu laikytis priežiūros instrukcijų, kurios skiriasi priklausomai nuo medienos rūšies:

 • Ąžuolo, tikmedžio arba uosio: šių rūšių mediena yra natūraliai riebi, todėl paprastai jos nereikia iš karto apdoroti. Visgi neprižiūrimas medis greitai išbluks ir taps pilkšvas, todėl jį verta aliejuoti, jei norite, kad jis išlaikytų savo spalvą;
 • Neapdorota mediena: ją prieš naudojant reikėtų nudažyti arba sutepti aliejumi. Tačiau senstant dažų paviršius pradeda skilinėti, todėl atliekant pakartotinį dažymą visada reikėtų pradėti nuo senų dažų nušlifavimo;
 • Kietmedis: kietmedžio medieną reikėtų kelis kartus per metus alyvuoti, kad būtų išlaikytos geros jos savybės. Produkto perteklių nuvalykite audeklu arba popieriumi;
 • Pušis: lauko baldus iš pušies reikėtų apdoroti bent du kartus per pirmuosius naudojimo metus. Po pirmųjų metų baldus pakanka apdoroti kartą per metus arba pagal poreikį. Paviršių lengvai patepkite aliejumi, nuvalykite aliejaus peteklių švaria, minkšta šluoste arba popieriumi, leiskite aliejui įsigerti.
 • Medinių lauko baldų priežiūra

  Pintiems lauko baldams galite naudoti vandens srovę. Taip pat pakaks kempinės, švelnaus muilo ir šalto vandens. Išdžiūvus – galite tepti karkasą apsauginiu vašku (žinoma, nepamirškite prieš tai nuimti medžiaginių dalių).

  Dėmesio:

 • Medinius lauko baldus stenkitės laikyti po stogu (nuo atmosferinių kritulių baldai gali pajuodoti). Apie 3 kartus per sezoną patikrinkite konstrukcijos suveržimus. Medis reaguoja į oro permainas, plečiasi ar traukiasi, todėl sausuoju periodu gali būti, kad medvaržčiai ar varžtai atsipalaiduos, konstrukcija pradės klibėti. Nepakenks, jei prieš žiemą medines lauko baldų detales padengsite specialiomis priežiūros priemonėmis.
 • Lauko baldų metalines dalis rekomenduojama periodiškai (kas mėnesį) sausai nuvalydi (išdžiovinti) ir sutepti tepalu. Taip pat, prieš padedant baldus žiemoti – padenkite metalines detales tepalu;
 • Žiemą lauko baldus geriausia laikyti uždaroje patalpoje arba dengti apsauginiu brezentu ar kita apsaugančia danga. Taip pat svarbu, kad patalpa, kurioje stovės baldai, būtų gerai ventiliuojama. Būkite tikri, kad Jūsų baldai yra sausi, nesumeskite šlapių baldų į krūvą – jie gali pradėti pelyti. Taip pat nedenkite lauko baldų polietilenu ar panašiomis medžiagomis. Baldus reikėtų sustatyti bent jau pasvirus, kad nutekėtų vanduo.
 • Atminkite, kad negalima maišyti tiek baldų, tiek tekstilės (pagalvės, pagalvėlės užvalkalai) priežiūros ir/ar skalbimo priemonių. Jeigu nežinote, kokias priemones naudoti – pasikonsultuokite su specialistu bei vadovaukitės pateiktomis instrukcijomis.
 • Sodo pavėsinės

  Gera mėgautis pavėsiu, slėptis nuo lietaus ir vabzdžių, bet verta nepamiršti, jog tinkamai pasirūpinus sodo pavėsine, jos privalumais džiaugsitės ilgiau.

 • Pavėsinės drobę reikia reguliariai plauti. Norėdami tai padaryti, turite ją išmontuoti ir tada padėti ant paviršiaus, kur ji nebus pažeista. Nuvalykite drobę, kad pašalintumėte nešvarumus, tada nuplaukite ją muiluotame vandenyje kempine ar šepetėliu. Dar kartą kruopščiai nuplaukite, tada išdžiovinkite ir vėl padėkite ant savo struktūros.
 • Atminkite, kad negalima maištyti priežiūros/valymo priemonių. Jeigu nežinote, kokias priemones naudoti – pasikonsultuokite su specialistu bei vadovaukitės pateiktomis instrukcijomis.
 • Dėmesio:

  Pavėsinės nėra skirtos naudoti esant stipriam vėjui ir lietui (audra/liūtis/kruša). Napalikite pavėsines be priežiūros, saugokite jas nuo ugnies, nekurkite laužo ir negaminkite maisto pavėsinės viduje. Pardavėjas neatsako už žalą, kuri atsirado dėl naudojimo blogomis oro sąlygomis ar nepriežiūros.

  Sodo skėčiai

 • Priežiūra: lengvai nuvalysite švariu vandeniu ir muilu. Nenaudokite valymo priemonių ir šveitiklių. Atminkite, kad negalima maištyti priežiūros/valymo priemonių. Jeigu nežinote, kokias priemones naudoti – pasikonsultuokite su specialistu bei vadovaukitės pateiktomis instrukcijomis.
 • Dėmesio:

  Sodo skėčiai nėra skirti naudoti esant stipriam vėjui ir lietui (audra/liūtis/kruša). Napalikite skėčio be priežiūros, saugokite nuo ugnies, nekurkite laužo ir negaminkite maisto po skėčiu. Pardavėjas neatsako už žalą, kuri atsirado dėl naudojimo blogomis oro sąlygomis ar nepriežiūros.

  Sodo sūpynės

 • Priežiūra: lengvai nuvalysite švariu vandeniu ir muilu. Nenaudokite valymo priemonių ir šveitiklių. Atminkite, kad negalima maištyti priežiūros/valymo prieminių. Jeigu nežinote, kokias priemones naudoti – pasikonsultuokite su specialistu bei vadovaukitės pateiktomis instrukcijomis
 • Rudens/žiemos laikotarpiu sodo sūpynes reikia perkelti į vėsias patalpas.
 • Dėmesio:

  Naudojant sodo sūpynes, būtina atkreipti dėmesį į didžiausią naudotojo/ų kūno svorį, bet neviršyti instrukcijose nustatyto maksimumo (vidutiniškai 3-jų vietų sūpynės išlaiko iki 240 kg svorį, 2-jų vietų supynės iki 160 - 180 kg). Sodo sūpynės nėra skirtos naudoti esant stipriam vėjui ir lietui (audra/liūtis/kruša). Pardavėjas neatsako už žalą, kuri atsirado dėl naudojimo blogomis oro sąlygomis ar nepriežiūros.

  Sodo pastatomi lauko krėslai

 • Priežiūra: lengvai nuvalysite švariu vandeniu ir muilu. Nenaudokite valymo priemonių ir šveitiklių. Atminkite, kad negalima maištyti priežiūros/valymo priemonių. Jeigu nežinote, kokias priemones naudoti – pasikonsultuokite su specialistu bei vadovaukitės pateiktomis instrukcijomis
 • Rekomenduojama laikyti po stogu. Žiemą įnešti į vidų, laikyti gerai vėdinamoje uždaroje patalpoje, pliusinėje temperatūroje. Rudenį pernešti į vėsią patalpą.
 • Dėmesio:

  Naudojant sodo krėslus, būtina atkreipti dėmesį į didžiausią naudotojo/ų kūno svorį, bet neviršyti instrukcijose nustatyto maksimumo (vidutiškai išlaiko iki 120 kg). Sodo sūpynės nėra skirtos naudoti esant stipriam vėjui ir lietui (audra/liūtis/kruša). Pardavėjas neatsako už žalą, kuri atsirado dėl naudojimo blogomis oro sąlygomis ar nepriežiūros.

  Sodo hamakai ir gultai

 • Priežiūra: lengvai nuvalysite švariu vandeniu ir muilu. Nenaudokite valymo priemonių ir šveitiklių. Atminkite, kad negalima maištyti priežiūros/valymo priemonių. Jeigu nežinote, kokias priemones naudoti – pasikonsultuokite su specialistu bei vadovaukitės pateiktomis instrukcijomis;
 • Dėmesio:

  Naudojant hamakus ir gultus, būtina atkreipti dėmesį į didžiausią naudotojo/ų kūno svorį, bet neviršyti instrukcijose nustatyto maksimumo (vidutiniškai išlaiko iki 120 kg). Hamakai ir gultai nėra skirti naudoti esant stipriam vėjui ir lietui (audra/liūtis/kruša). Pardavėjas neatsako už žalą, kuri atsirado dėl naudojimo blogomis oro sąlygomis ar nepriežiūros.