Žydrės

Žydrės, auginamos jau daugelį metų, pasižymi lengva priežiūra auginant tiek patalpose, tiek lauke. Ilgi stiebai pilni ryškių žiedų, pražystančių pavasarį, yra nepaprastai gražūs. Puikiai dera su kitomis daugiametėmis gėlėmis: tulpėmis, narcizais ar krokais. Pateiksime jums keletą patarimų, kaip prižiūrėti šį nepaprastai ryškų augalą.

Auginimas ir priežiūra

Žydrių priežiūra yra ganėtinai paprasta. Šiam augalui patinka saulės šviesa, taigi jam tinka praktiškai bet kokia šviesi ar dalinai šviesi jūsų namų vieta. Žydint augalui patariame patalpoje palaikyti 20° C temperatūra, kadangi tokioje temperatūroje augalas labiausiai linkęs veisli žiedus ir lieka gyvybingas. 

Įsitikinkite, kad jūsų augalo vazonas yra jam tinkamas, t.y. apačioje turi skylutę vandeniui ištekėti. Užsistovėjęs vanduo ir pernelyg drėgna žemė gali smarkiai pakenkti augalo šaknims – jos ims pūti. Ypatingai atsargiai augalą reikia laistyti žiemos periodu. Lieti reiktų tik žemei išdžiūvus, palei kotelį ir tik tiek, kad pakankamai sudrėkintų žemę. Tinkamas drenažas leis geriau pasirūpinti jūsų augalu ir sumažins tikimybę jį perlaistyti.

Kai augalo stiebas visiškai nužydi ir nudžiūva ir pagelsta, tuomet galima jį pašalinti. Tokiu būdu pašalinsite tikrai jau nebeaktyvią augalo dalį. Visos žydrės yra šiek tiek toksiškos, todėl jeigu nerimaujate, kad jūsų naminis gyvūnėlis gali paskanauti jos ryškių žiedų ar lapų, patariame žydrę laikyti toje namų vietoje, kur gyvūnui būtų sunku ją pasiekti. Iš kitos pusės, žydrės nuodai padaro ją atsparia įvairiems kenkėjams, taigi šiuo klausimu galite būti visiškai ramūs.

Žydrės jau atkeliavo į Ermitažo parduotuves. Galite įsigyti kompozicijas iš 7 arba 14 svogūnėlių.