Verbenos

Verbenos – nepamainomi gėlynų ir palangių augalai, kadangi žydi labai gausiai iki pat šalnų. Spalvų tokia įvairovė, kad sunku išsirinkti kažkurią vieną – norisi turėti visas. Priežiūra visiškai nesudėtinga, o žiedeliai labai maloniai kvepia.

Auginimas

Auginti verbenas galite pradėti nuo sėklų arba sodinukų. Jeigu auginsite nuo sėklų, laikykite jas drėgnoje žemėje kol sėklos sudygs, kas dažniausiai užtrunka apie tris savaites.

Verbenoms būtina daug saulės šviesos, todėl jeigu jas sodinsite pavėsyje, augalas prastai žydės. Taip pat pavėsyje augančias verbenas puola amarai ar miltligė.

Pasirinkę saulėtą savo sodo plotą, įsitikinkite, kad čia esantis dirvožemis yra gerai drenuojamas. Itin molingoje žemėje verbenų šaknys gali pradėti pūti, todėl jas sodinant sumaišykite dirvožemį su kompostu, kad dirva būtų lengvesnė.

Kol augalas pilnai užaugs ir įsitvirtins, jį reikia pastoviai laistyti. Vėliau verbenos gan gerai toleruoja sausas ir karštas oro sąlygas.

Priežiūra

Verbenos gerai toleruoja sausą žemę, bet nepaisant to, jas reiktų reguliariai kas savaitę laistyti. Taip pat rekomenduojame kas mėnesį jas patręšti žydinčių gėlių trąšomis. Trąšos padės joms žydėti nuo pavasario iki pat pirmųjų šalnų.

Augalams yra naudingas reguliarus praretinimas. Jei išskinami peržydėję žiedynai, verbenos žydės gausiai nuo birželio iki spalio. Taip pat peraugusių žiedų pašalinimas padeda išlaikyti augalo formą gėlyne.

Patarimas

Sodinkite verbenas į nelabai derlingą substratą, nes pernelyg derlingame jos augins lapus ir stiebus, tačiau menkai žydės. Reguliariai nuskabykite peržydėjusius žiedynus, tuomet augalas daugiau šakosis ir augins daugiau žiedynų.