Portulakos

Portulaka yra gražus, žemas augalas, kartais dar vadinamas saulės rože arba samanų rože. Nors ir kilę iš pietų Amerikos ir mėgsta daug šilumos, šiuos augalus ganėtinai paprasta auginti.

Sodinimas

Sėklų uždengti žemėmis nereikia arba tik labai nedaug, kadangi tam, kad sėklos sėkmingai sudygtų, joms būtina daug saulės šviesos ir šilumos. Patariame tiesiog pabarstyti sėklas numatytoje gėlyno vietoje ir žemę lengvai rankomis papurenti, kad sėklos šiek tiek pasidengtų.

Auginimas

Portulakos toleruoja įvairų dirvožemį, tačiau labiausiai mėgsta smėlingą, vandeniui laidų dirvožemį bei daug saulės. Šie augalai labiausiai tinka karštam klimatui, puikiai toleruoja sausros periodus. Tokiomis sąlygomis patys labai sėkmingai veši, todėl jeigu nenorite, kad jie pasklistų po kitus gėlyno plotus, prireiks šiokios tokios kontrolės.

Dažnai portulakų laistyti nereikia. Cilindrinė portulakos lapija labai gerai išlaiko drėgmę, todėl reguliariai jos laistyti nereikia. Užtenka laikas nuo laiko palieti vandens ties augalo šaknimis.

Portulaka yra išties gražus augalas, tinkantis įvairiems jūsų sodo ar gėlynų kampeliams, ypač pėsčiųjų tako papuošimui. Šie augalai puikiai auga įvairiuose plyšiuose ar tarpuose. Paryškinkite savo sodo takelio grožį pasodindami skirtingų spalvų portulakų – rožinių, raudonų, geltonų, oranžinių, violetinių ir baltų. 

Šie augalai pritrauks ne tik jūsų kaimynų dėmesį, bet ir drugelius. Portulakas galite sodinti tiek įvairaus tipo lauko vazonuose, tiek balkonuose pakabinamuose krepšiuose. Vešliai augdami, jie augs per vazonų kraštus, taip kiek primindami samanų kilimus ryškiais žiedais.

Priežiūra

Portulakos puikiai toleruoja sausrą, tačiau šie augalai ne kaktusai. Augalai ištvers ilgą laiką nelaistomi ir grįžę po atostogų tikrai rasite puikiai išsilaikiusias portulakas. Nepaisant to, patariame jas reguliariai laistyti. Geriausiai laistyti rankiniu būdu, kadangi stipri purkštuvų srovė gali pakenkti žiedams.

Portulakos žydi visą sezoną, tik liepos mėnesį žiedai gali atrodyti kiek apvytę. Tuo laikotarpiu galite augalus šiek tiek patręšti subalansuotomis gėlių trąšomis.

Pavasarį augalą gali užpulti amarai. Tuomet augalus reiktų nupurkšti insekticiduotu muilu, bet ne aukštesnėje nei 28 laipsnių temperatūroje.