Kaukaziniai kėniai

Kaukaziniai kėniai bene populiariausi Kalėdiniai medeliai ne tik Lietuvoje, bet ir visoje vakarų Europoje. Kilę iš vakarų Kaukazo ir Turkijos, natūraliai užauga iki 60 m., todėl drąsiai vadinami aukščiausiais spygliuočiais Europoje. Kaukaziniai kėniai ne tik aukšti, bet ir ilgaamžiai, dažnai užauga 500-800 m. aukščio.  Lietuvoje kaukaziniai kėniai auga, deja, tik pajūryje, kur žiemos švelnesnės.

Auginimas ir priežiūra

Kaukaziniai kėniai išsiskiria savo simetriška formą bei stipriomis šakomis. Spygliai minkšti ir malonūs liesti, yra dideli, spindintys ryškiai žalios spalvos. Išsiskiria tuo, kad nukirstas medis gali išsilaikyti net iki 1,5 mėn., todėl pirmauja mėgstamiausių Kalėdinių medelių gretose. Tik patariame nestatyti šalia radiatoriaus ar kitokio šilumos šaltinio, kad anksčiau laiko nenudžiūtų. Taip pat reiktų reguliariai papildyti indą su vandeniu, kuriame jis stovi.

Natūraliai geriausiai auga derlingame, drėgname, rūgščiame bei gerą pralaidumą turinčiame dirvožemyje. Labiausiai mėgsta saulėtas vietas, bet gerai jaučiasi ir daliniame šešėlyje. Nėra prisitaikę augti molingame dirvožemyje, todėl prieš sodinant kaukazinius kėnius sode, reiktų įsitikinti, kad dirvožemis jam bus tinkamas. Nerekomenduojame kaukazinių kėnių auginti drėgname ir karštame klimate.

Rimtų problemų su kenkėjais ar ligomis šis spygliuotis neturi, tačiau kartais gali prastai augti miestuose, kuriuose yra didelė oro tarša.