Bruknuolės

Įdomus visžalis augalas, kuris ir žydi, ir veda vaisius yra puikus akcentas kiekviename sode. Tai nereiklus ir labai universalus augalas, lengvai prisitaikantis prie įvairių sąlygų. Šis nedidelis krūmelis, dažniausiai užaugantis iki 30 cm aukščio, gausiai žydi pavasarį baltais ir rožiniais žiedais. Vėliau sunoksta sodrios raudonos spalvos žirnio dydžio vaisiai. Žiemą bruknuolės lapai paraudonuoja.

Auginimas ir priežiūra

Bruknuoles geriausiai sodinti į šiek tiek rūgštų dirvožemį, nors tinka ir neutralus, pavėsyje arba daliniame pavėsyje. Gerai auga šalia kitų visžalių spygliuočių.

Iškaskite dvigubai platesnę duobę nei šaknų sistema ir pasodinkite augalą uždengdami jį žeme iki šakniastiebio, švelniai apspausdami žemę aplink. Gausiai palaistykite. Toliau, galima sakyti, augalas nereikalauja jokio dėmesio. Tiesa, įspėjame, kad paliktas augti, šis augalas plėsis į šalis, todėl periodiškai reikėtų jį apgenėti. Savo augimo viršūnę augalas pasiekia po trijų metų, tada ir galima jį pirmą kartą apgenėti. Metų laikas didelės svarbos neturi.

Bruknuolės yra ganėtinai atsparios įvairiems orams, lengvai perneša net iki -10° C temperatūrą.

Esant itin sausam orui patariame augalą karts nuo karto palaistyti. Ypač jei augalas yra jaunesnis nei dveji metai. Geriausiai tiktų lietaus vanduo. Taip pat periodiškai reikia apravėti žemę aplink šakniastiebį, kad neaugtų piktžolės. Taip pat nurinkti aplink nukritusius lapus.

Bruknuolės retai serga, jų nepuola kenkėjai.