Sukulentai

Sukulentai – daugiamečiai augalai, kurie užkariauja vis daugiau interjerų Lietuvoje. Ir visiškai suprantama kodėl. Tai augalai chameleonai, kurie puikiai prisitaiko prie įvairių sąlygų, lengvai įsiliedami į bet kokią aplinką. Šimtai gerbėjų socialiniuose tinkluose bei interjerų portaluose dalinasi išradingomis idėjomis, kaip įdomiai namuose pateikti savo sukulentų kolekcijas, kaip iš jų kurti įvairiausias kompozicijas vazonuose ar lauko alpinariumuose. O su tam tikromis rūšimis žemaūgių sukulentų galima net apželdinti namo stogą! Šie augalai išties nusipelnė visų mūsų dėmesio bei susižavėjimo.

Auginimas

Sukulentų auginimas yra ypatingas tuo, kad kuo mažiau jais rūpinatės, tuo geriau jie auga. Dėl perdėtos priežiūros šie augalai dažniausiai labai greitai sunyksta. Sukulentai ganėtinai lengvai ištveria ilgą laiko tarpą be vandens – vandens šis augalas gali laukti kad ir mėnesį. Dažnas laistymas stipriai kenkia augalui, kadangi drėgna žemė sukulentui tikra pražūtis.

Sukulentams labai svarbi dienos šviesa, taigi namuose juos įkurdinkite pietų arba pietryčių pusėje ant palangės arba netoli jos. Vasarą šie augalai labai gerai jaučiasi lauke, taigi drąsiai juos galite išnešti į balkoną ar sodą, kur dalį dienos juos pasiektų saulė ir neužlytų lietus. Vasarą sukulentus reikėtų laistyti kartą per savaitę, jeigu namie arba lauke tikrai labai karšta, galima palaistyti po nedaug du kartus per savaitę. Žiemą pakanka vos sudrėkinti žemės paviršių kartą per mėnesį. Žinoma, tikslus kiekis reikalingo vandens priklauso nuo jūsų sukulento rūšies. 

Apie sukulentų tręšimą vieningos nuomonės nėra. Vieni augintojai teigia, kad jų tręšti visai nereikia. Vis tik daugelis pataria sukulentus tręšti jų augimo metu kaktusams ir sukulentams skirtomis trąšomis.

Sukulentai puikiai prisitaikę augti mažose erdvėse ir nereikalauja didelio dėmesio. Vis tik patariame juos kas kelerius metus persodinti. Svarbiausia – geras drenažas vazonėlyje, kadangi sukulentams labiausiai patinka puri ir laidi žemė. Patariame ją paruošti iš vienos dalies velėninės, vienos dalies lapinės žemės, vienos dalies molio ir trijų dalių smėlio. Taip pat puikiai tinka substratas kaktusams.

Žydėjimas

Visi sukulentai ir kaktusai žydi, tačiau, kad žydėtų jie turi gauti daug tiesioginės saulės šviesos. Žydėjimo periodas: nuo pavasario iki rudens, priklausomai nuo rūšies. Žiedai išsilaiko įvairiai: nuo keleto valandų iki mėnesio. Norėdami sulaukti savo žaliųjų augintinių žiedų, žiemą turėtumėte taikyti ramybės periodą. Tuo metu sukulentai turėtų būti vėsiai, apie 10°C temperatūroje ir beveik visiškai nelaistomi, tik kartą per mėnesį sudrėkinamas substrato paviršius. Jei žiemą augalus laikote šiltame kambaryje, palaistykite po truputį, negausiai, kartą per mėnesį. Šiltai peržiemoję žydi tik kai kurie sukulentai, o kaktusai visai nežydi.