Kalėdinis kaktusas

Kalėdinio kaktuso tikrasis pavadinimas – plokštenis. Šis kaktusas yra kilęs iš Brazilijos, todėl skiriasi nuo savo giminaičių dykumų kaktusų. O Kalėdiniu yra vadinamas todėl, kad dažniausiai pražysta Kalėdiniu laikotarpiu. Prieš porą dešimtmečių išgyvenęs tikrą savo populiarumo bumą, dabar šis augalas yra kiek primirštas. Vis tik šis kaktusas yra nusipelnęs dėmesio, o keletą priežiūros gudrybių leis džiaugtis jo ryškiais žiedais.

Priežiūra

Kalėdinis kaktusas nemėgsta tiesioginės saulės šviesos, todėl reiktų vengti jį auginti ant palangės, ypač pietinės pusės. Tait pat patariame neauginti šio augalo šalia kaščio šaltinių – radiatorių, židinių ar pan. Geriausia temperatūrą kalėdiniams kaktusui – 18-21°C.

Kadangi yra kilęs iš atogrąžų miškų, šis augalas, kitaip nei jo giminaičiai dykumų kaktusai, mėgsta drėgmę. Patariame šalia augalo pastatyti indą su vandeniu, kad vanduo garuotų ir taip jį drėkintų. Tinka ir reguliariai augalą apipurkšti. Taip pat vasarą augalui reikia daugiau drėgmės, tačiau neperlaistykite, kadangi pernelyg drėgnos šaknys gali pradėti pūti. Laistyti tik palei žemę, nereikia aplieti viso augalo. Laistyti reikėtų minkštu vandeniu. Rudenį ir žiemą augalui reikia mažiau drėgmės. Jeigu kaktuso lapai pradėjo raukšlėtis, gali būti, kad augalui trūksta drėgmės. Gali būti, jog patalpos oras yra per sausas arba perdžiuvo žemė.

Augului sužydėjus patariame jį patręšti kalio turinčiomis trąšomis. Tiks, pavyzdžiui, pomidorams skirtos trąšos. Po žydėjimo augalui reikia leisti “pailsėti”: laikyti vėsioje patalpoje, daug nelaistyti. Pavasarį galima šiek tiek apkarpyti – pašalinti po kelis narelius nuo kiekvienos šakelės. Jeigu yra būtinybė, pavasarį augalą galima persodinti. Kalėdinį kaktusą reikėtų persodinti kas kelis metus į vandeniui laidų dirvožemį. Šis augalas augs tiek, kiek turės vietos. Taigi jeigu norite, kad jis užaugtų didesnis, persodinkite jį į didesnį vazoną.