Jukos

Jukos - netikėti lauko augalai puikiai derantys namų interjere. Šis populiarus, išvaizdus augalas yra tvirtas ir labai tinka kambario kampui papuošti. Dažniausiai jukos parduodamos nupjautais stiebais, kurių viršūnėje auga nauji, kardo formą primenantys lapai. Taip pat, įsigyti galima ir nepjautais stiebais. Praėjus tam tikram laikui, senesni lapai nukrenta ir pasirodo jukai būdingas plikas kamienas. Užauga iki 2,5 metrų aukščio.

Auginimas ir priežiūra

Jukoms geriausia vieta namuose augti yra labai šviesi ir ganėtinai saulėta. Vis tik patariame jukas laikyti šviesioje vietoje be tiesioginės saulės šviesos. Tiesioginėje saulėje augančios jukos puikiai augs ir vešės, bet dėl saulės šviesos ant lapų gali atsirasti baltų taškelių arba pradėti ruduoti lapų galiukai. Vasaros metu gali augti saulėtoje terasoje, o žiemą neblogai pakelia šildomus kambarius, nors geriau, kai yra šiek tiek vėsiau.

Jukos yra puikiai prisitaikiusios augti sausros sąlygomis, todėl laistyti labai dažnai jų nereikia. Svarbiausia, kad augalas augtų gerai vandeniui pralaidžioje žemėje. Jei vasarą juka auga lauke, ją būtina dažniau palieti. Žiemą patalpoje augančią juką lieti reikia visiškai mažai. Žiemos metu laikant juką per šiltai arba ten, kur mažai šviesos, pradeda byrėti jos labai. Tręšti jukos nereikia, nebent naujai persodintą, nes juka yra ganėtinai gerai prisitaikiusi augti prastoje žemėje. Vis tik, jeigu pastebėjote, kad jūsų augalas prastai veši, galite jį patręšti praskiestomis skystomis trąšomis pavasarį ir vieną kartą vasarą.

Jeigu augalas užaugo per didelis, galima jį patrumpinti ties norima vieta, tik pjūvio vietą reikia pabarstyti medžio anglies milteliais. Ties pjūvio vieta išaugs naujos atžalos.