Dipsiai

Palminių šeimai priklausantis dipsis (dypsis lutescens), kilęs iš Madagaskaro, yra vienas naudingiausių kambarinių augalų. Anot mokslininkų, šis augalas puikiai sugeria aplinkoje esantį ksileną. Išsiskiria tankiai suaugusiais, ilgais ir laibais plunksnas primenančiais lapais. Tinkamai prižiūrimas, šis augalas gali užaugti iki įspūdingai atrodančio augalo, papuošiančio bet kurį namų kampą. O pasiekęs žmogaus ūgį, per savo lapus gali išgarinti iki litro vandens per parą, taigi gali atstoti drėkintuvą.

Auginimas ir priežiūra

Dipsiams labiausiai tinka šilta bei drėgna aplinka. Daug priežiūros nereikalauja, svarbiausia augalo neperlaistyti bei neleisti kauptis vandeniui ties šaknimis. 

Tinkamas auginti bet kuriame kambaryje. Svarbiausia, kad kambario temperatūra laikytųsi tarp 16° C - 24° C. Dipsiams netinka temperatūra žemesnė nei 12° C, nes šaltas oras bei skersvėjis gali pakenkti augalo lapams – jie ims ruduoti. Šis augalas mėgsta šviesą, bet reikia saugoti nuo tiesioginės saulės šviesos, kadangi ji gali nudeginti lapus.

Augalą laistyti reikia tik tuomet, kai žemės paviršius jau yra išdžiūvęs. Perlaistymas yra tiesiausias kelias link augalo žūties, ypač jeigu šaknys nėra gerai drenuojamos. Norėdami išvengti vandens susikaupimo ties šaknimis, pasirūpinkite tinkama žeme. Siūlome sumaišyti 1 dalį durpių, 1 dalį pušų žievės ir 1 dalį stambaus smėlio. 

Pavasarį ir vasarą tręškite augalą įprastomis kambariniams augalams tinkančiomis trąšomis. Netręškite žiemą, kadangi tai yra augalo poilsio periodas. Taip pat patariame augalo netręšti du mėnesius po persodinimo. Persodinti augalą reikėtų kas tris metus.

Patariame reguliariai nuvalykite lapus drėgna šluoste. Taip pat periodiškai patikrinkite apatinę lapų dalį ar nėra vorinių erkučių ar kitų kenkėjų. Jeigu radote kenkėjų, nuvalykite juos šluoste. Pageltusius ar nudžiūvusius lapus nukirpkite.