Chlorofitai

Vienas seniausių, mėgstamiausių augalų mūsų namuose. Šį gėlė auga tankiomis skrotelėmis, iš kurių netrukus pradeda augti ilgos palaipos. Palaipos žydi baltais, smulkiais žiedeliais, o netrukus pradeda auginti ataugas („vaikus“). Ši gėlė labai sparčiai auga ir dauginasi, yra nereikli priežiūrai. Pirmoji namuose „apsigyveno“ žalialapė veislė, bet dabar populiarumo rekordus muša dryžuotasis chlorofitas. Be to, ši gėlė padeda iš patalpų pašalinti kenksmingas medžiagas, filtruoja orą. Puikiai tiks miegamajame arba darbo kambaryje.

Auginimas

Jeigu klimato sąlygos leidžia, chlorofitą galima auginti ir lauke, nedideliame šešėlyje, gerai drenuotoje žemėje. Namie augantiems šiems augalams reikia šviesios vietos, bet be tiesioginių saulės spindulių, geriausia temperatūra – iki 21° C. Taip pat augalą reikia dažnai laistyti. Negalima per daug tręšti, nes tuomet augalas nebeveis naujų ataugų. Chlorofitas kaupia visas maistines medžiagas šakniagumbyje, taigi maistinių medžiagų jis tikrai nepritrūks. 

Pageltusius lapus ar parudavusius lapų galiukus reikia nupjauti. Jų nepavyks išvengti, nebent augalas augs tobulomis sąlygomis. Chlorofito palaipos geriausiai auga esant trumpoms dienoms ir ilgoms naktims bent jau tris savaites. Jo šaknys mėsingos, todėl jeigu augalas augs plastmasiniame vazone, jį reikės persodinti padalinant šaknis, kad nelūžtų vazonas.

Priežiūra

Augalo šaknys greitai pradeda pūti, jeigu žemė yra pernelyg gausiai laistoma. Taip pat jį gali užpulti musytės, amarai ar vorinės erkutės. Lapai ruduoja dėl per mažo kiekio vandens, per mažos drėgmės ir dėl per didelio kiekio druskų ir fluoridų vandenyje. Patariame vasaros sezonu kartą per savaitę patręšti kambarinėms gėlėms skirtomis trąšomis.

Jei kambario oras sausas, retkarčiais reikia apipurkšti lapus.