Siekdami pagerinti jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Paspaudę „Sutinku“ arba naršydami toliau sutiksite su slapukų įrašymu. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti – „Ermitažo“ slapukų politikoje Sutinku

Prisijunkite su

Pamiršote prisijungimo slaptažodį?

Įveskite el. pašto adresą ir mes Jums atsiųsime slaptažodžio keitimo instrukciją

Registruokitės su

Įveskite naujo vartotojo el. pašto adresą

Regis Jūs jau esate užsiregistravęs sistemoje. Norėdami tęsti Facebook registraciją įveskite savo prisijungimo slaptažodį

Sodas ir daržas

Nors orai dar kol kas nelepina, tačiau balandžiui įpusėjus, saulei vis randant būdų prasibrauti pro debesis, jau galima teigti – pamažu kvimpa pavasariu. Šis metų laikas sodininkams ir daržininkams signalizuoja apie pasiruošimą sezonui bei naujų darbų pradžią. „Ermitažas“ skuba į pagalbą ne tik profesionalams, bet ir pradedantiesiems. Įkvėpimo sodininkystės ar daržininkystės kelio pradžiai rasite ne tik mūsų sodo kataloge, specialiuose pasiūlymuose, bet ir praktiniuose patarimuose!

  • Pavasaris sode pirmiausia prasideda nuo vejos – šylant orams, galime pastebėti pirmuosius žaliuojančius plotus. Neskubėkite pjauti vos pradėjusią želti veją – pirmiausia reikėtų apžiūrėti, kaip ji išgyveno žiemą. Sugrėbkite užsilikusius lapus, surinkite nukritusias šakeles ir apžvelkite kuris plotas atrodo problematiškiausias. Kartais atsirandantys rudi vejos plotai signalizuoja apie dirvožemio problemas. Taip nutinka dėl skirtingos gilesnių žemės sluoksnių sudėties. Išsigąsti nereikėtų – sulaukę šiltesnių orų, pažeistuose plotuose pabarstykite daugiau trąšų. Jeigu žiemos metu žolės šaknys žuvo – beliks tuščiose vietose veją atsėti.

  • Ankstyvosios daržovės bei prieskoniniai augalai nėra lepūs – jiems tereikia šviesos bei šilumos. Tręšti dirvą rekomenduojama tik labai minimaliai. Pakaks palaistyti specialiomis skystomis trąšomis, pvz., “Agrochema” daigams. Kuo daugiau tręšite papildomai, tuo labiau kenksite savo sveikatai – augalai kaups nitratus savo šaknyse ir lapuose.

  • Prieš pradedant vaiskrūmių, vaismedžių ir kitų daugiamečių augalų tręšimą, naudinga žinoti, jog jiems skirtos trąšos iki šaknų prasiskverbs maždaug po sąvaitės, nes jų granulės tirpsta gana lėtai. Ermitazas.lt asortimente rasite platų trąšų pasirinkimą skirtų specialiai sodo augalams. Jos užtikrins, kad peržiemoję augalai gautų kokybiškų, lengvai pasisavinamų ir naudingų maisto medžiagų. Jauniems sodinukams naudoti trąšų nepatartina, kadangi jos skatina medelių augimą, tačiau sodinukų šaknys dar yra pakankamai silpnos. Tuomet medeliui iškyla rizika neišgyventi ar nušalti žiemos metu. Pirmas tręšimas rekomenduojamas rudenį – rudeninėmis trąšomis. Taip apsaugosite augalą nuo neigiamo žiemos sąlygų poveikio.

  • Anksčiausiai sėjame kultūras, kurios yra auginamos iš daigų – paprikos, salierai, pomidorai, baklažanai ir kt. Jų derliui subręsti reikia daugiau laiko. O ankstyviausiam pavasario derliui lysvėje - trumpos vegetacijos daržoves. Salotos, ridikėliai, gražgarstės, špinatai jūsų stalą galės džiuginti jau po 30-40 dienų.

Atsigręžkite į savo sodą bei daržą – Ermitaže įsibėgėja įvairios akcijos, kurios padės sėkmingai planuoti savo derlių bei prižiūrėti jau turimą augaliją. Sodo ir daržo technika, sėklos, svogūnėliai, trąšos, vazonai ir darbo įrankiai – viskas pasiekiama vos keliais paspaudimais. Sėkmės darbuose ir gardaus ankstyvojo derliaus!

loader